Knygos mus žavi, mums kalba, pataria, jas su mumis sieja kažkoks gyvas ir harmoningas artumas.
/Frančeskas Petrarka/

2018 m. balandžio 3 d. Žadžiūnų bibliotekoje vyko viktorina vaikams „Baltos lankos, juodos avys“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Nuo 1967 m. ši diena švenčiama kasmet balandžio 2-ąją, Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną. Kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitas IBBY skyrius. 2018 m. ši galimybė suteikta latviams. Tekstą parašė Inese Zandere, plakatą sukūrė jaunas, kūrybingas dailininkas Reinis Petersonas.
Popietę pradėjusi bibliotekininkė Ona Skirmantienė trumpai papasakojo susirinkusiems apie knygą, jos vertę ir naudą gyvenime. Viktorinoje rungėsi dvi komandos. Klausimai buvo sudaryti iš perskaitytų knygų. Reikėjo pasukti galveles, norint teisingai atsakyti į klausimus apie knygų autorius, knygelių veikėjus. Dalyviai atsakinėjo į įvairias užduotis:  minė mįsles,  baigė patarles, sudėjo patarles iš pabirusių žodžių. Viktorinoje vaikai pasitikrino žinias apie literatūrą, parašytas knygas, džiaugėsi teisingais atsakymais. Už aktyvų dalyvavimą renginyje jie buvo apdovanoti velykiniais saldumynais.  Pagrindinis valandėlės tikslas –  įkvėpti vaikams meilę knygai, formuoti literatūrinį skonį, pamilti skaitymą.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė