2019 m. balandžio 19 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka organizavo diskusiją su žurnaliste, TV laidų vedėja Renata Šakalyte-Jakovleva ir knygos „Žmonės, kurie saugo Europą“ pristatymą.
Renginys surengtas, vykdant Europos Komisijos komunikacijos kampanijos „ES drauge saugiau“ projektą. Projekto tikslas – plačiau informuoti visuomenę apie tai, kaip ES saugo savo piliečius nuo globalių grėsmių ir kitų pavojų.
Atvykusiems į renginį, bibliotekos savanoriai įsegė ženkliukus su užrašu „Aš myliu biblioteką, ES drauge saugiau“. Taip biblioteka pažymėjo, kokia svarbi yra Europos Sąjunga kasdieniniame žmonių gyvenime. Taipogi, kiekvienam buvo įteikti Europos komisijos atstovybės Lietuvoje leidiniai „Žmonės, kurie saugo Europą“.
Renginys prasidėjo muzikiniais kūriniais „Žvaigždė“, „Vyturėlis“, „Dovana mamai“, kuriuos atliko Kuršėnų meno mokyklos mokinės Kornelija Danielaitytė ir Akvilė Liaugaudaitė (mokytojos: Hana Mockienė ir Danutė Streckienė).
Komunikacijos kampaniją „ES drauge saugiau“ pristatė į renginį atvykęs Europos komisijos atstovybės Lietuvoje Komunikacijos skyriaus vadovas Vytenis Kviklys. Jis pabrėžė, kad šios kampanijos dėmesio centre – paprasti herojai, kurie europiniu lygmeniu padeda įveikti iššūkius sveikatos, aplinkos, nusikalstamumo, terorizmo, migracijos ir ekonomikos srityse. Trumpai apžvelgė knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“. Knygoje atskleidžiamos istorijos apie žmonių, paprastai nepastebimus darbus, kurie prisideda prie saugesnio kitų Europos Sąjungos piliečių gyvenimo. Tai vietos didvyriai: policijos pareigūnai, gaisrininkai, socialiniai darbuotojau, psichologai ir kt.).
Antroje renginio dalyje žurnalistė, TV laidų vedėja Renata Šakalyte-Jakovleva diskutavo apie vieną iš kampanijos „ES drauge saugiau“ temų: nestabilumo įveikimas ir pagalba žmonėms įvairiuose krizių paveiktuose pasaulio regionuose. Ji pasidalijo patirtimi, įspūdžiais ir išgyvenimais keliaujant į misijas su Unicef. Buvo dvejuose misijose – Kambodžoje ir Siera Leonėje. Susirinkusiuosius sujaudino žurnalistės pateikta vaizdinė medžiaga apie šalių skurdžią kasdienybę, badą, higienos ir sanitarijos sąlygas. „Matydama ten sunkiai sergančius, supratau, kad jiems padėti reikia begalės žmonių. Nemanykite, kad žmonės gyvenantys ties kraštutinio skurdo riba yra labai toli ir kad nereikia jiems padėti“, – sakė vedėja Renata Šakalyte-Jakovleva. Taip pat pašnekovė pasakojo apie socialines iniciatyvas Lietuvoje, apie pagalbą moterims patiriančioms smurtą artimoje aplinkoje. Ji teigė: „Negalime likti abejingi, matydami smurtą, reikia ieškoti pagalbos ir garsiai apie tai kalbėti“.
Susirinkusieji kartu su žurnaliste diskutavo įvairiomis opiomis socialinėmis temomis, prisiminė smurto prieš moteris sumažinimo sėkmės pavyzdžius kitose Europos šalyse.
Renginys vyko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Parodų salėje.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja