Written by Rita  /  On Dec 29, 2016

„SPALVOTAI ŠVIEČIANČIŲ SMĖLIO STALIUKŲ TERAPIJA“

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS

(Gali vykti bet kuriame Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinyje)

Trukmė – 1 val.

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikams ar suaugusiems.

Ar žinote, kad piešti, lipdyti su smėliu galima ne tik prie jūros? Tai galima išbandyti ir mūsų bibliotekose. Piešimas ant specialaus staliuko su smėliu (arba manų kruopomis, kavos tirščiais) – tai įdomi, įtraukianti terapinė veikla, kurios metu yra galimybė ne tik kūrybiškai nupiešti savo pojūčius, jausmus, bet ir atsipalaiduoti, pailsėti nuo streso. Šie įvairiomis spalvomis šviečiantys 47 cm diametro smėlio staliukai (su krašteliu smėliui ar kitiems biriems produktams sulaikyti) naudojami ir laisvalaikio žaidimui, ir dailės kūrybiškumui ugdyti, ir relaksacinei terapijai. Staliukas gali skleisti net šešiolikos skirtingų spalvų šviesą, turi keturias automatines spalvų kaitos programas, kurių pagalba išgaunami gražūs smėlio paveikslėliai, ornamentai, tuo pačiu atsipalaiduojama ir pasineriama į fantazijų šalį. Piešiant smėlio smiltelėmis stimuliuojami visi nerviniai taškai, esantys pirštų galiukuose, šis sąlytis pažadina kūrybos vaizduotę, meninių gebėjimų lavinimą, skatina pasitikėjimą savimi.
Pasak Jurgitos Minderytės, (vienintelio Baltijos šalyse meninio muzikos projekto „Smėlio džiazas“ sumanytojos), smėliu galima gydyti – juo galima groti, piešti, tapyti nuostabiausias meilės, džiaugsmo arba liūdesio istorijas, jas įsiamžinti, o nepatikusias – tuoj pat išnaikinti, nes ir mūsų jausmai kartais išnyksta kaip dūmas. Kita vertus, juk ir pats gyvenimas – laikinas, tik jame nuveikti darbai patenka į istoriją.

Kviečiame išbandyti!

Categories Edukacinė veikla Naujienos