2019 m. balandžio 23–26 dienomis Kultūros ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru jau šeštą kartą organizavo kultūros edukacijų savaitę „Menų dūzgės“. Į šios savaitės veiklas pirmąjį kartą įsitraukė ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko padalinys.
Kultūrinę, pažintinę dieną pedagogai atvykę į biblioteką turėjo unikalią galimybę išbandyti naujausius edukacinius užsiėmimus ir priemones, kurias siūlo darbuotojai: dronas, grafinė planšetė, 3D spausdintuvas, 3D rašikliai ir kt. Labiausiai susidomėjimo sulaukė terapinis, kūrybiškumą skatinantis užsiėmimas – „Ebru menas – tapymas ant vandens“. Mokytojai džiaugėsi, šis renginys tai puiki galimybė plėsti akiratį, išbandyti naujas priemones, kurias bus galima pritaikyti mokinių ugdymo procese ir žinoma plėsti partnerių, bendradarbiavimui ratą. Tikimės, kad tai bus puiki proga mokytojams pradėti dažniau lankytis bibliotekos organizuojamose veiklose ir vesti netradicines pamokas, įtraukiant inovatyvias priemones.
Gegužės 16 dieną Vilniuje, Valdovų rūmuose, vyko baigiamasis edukacijų savaitės ,,Menų dūzgės“ renginys ir apdovanojimai. Už aktyvų ir įkvepiantį dalyvavimą ,,Menų dūzgių“ veiklose Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko padaliniui įteikta Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ministro Mindaugo Kvietkausko pasirašyta padėka.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė