ebru4
Written by Rita  /  On Mar 13, 2018

KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUS SKAITYTOJAI SUSIPAŽINO SU EBRU MENU

Tradiciškai, kas antrą penktadienį Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus mažųjų skaitytojų klubas „Smalsučiai“ renkasi bibliotekoje į užsiėmimus, kurių metu skaito knygas, atlieka įvairias užduotis ir išbando naujas veiklas. 2018 m. kovo 9 dieną vaikai sulaukė viešnios iš Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos. Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė pristatė naują edukacinę programą „Ebru – piešimas ant vandens“. Skaitytojoms buvo pristatyta technika, jos panaudojimo metodai, atsiradimo ištakos. Klubo narės buvo sužavėtos šia patrauklia piešimo specifika ir savo piešinius ant vandens perkelė po keletą kartų. Maišė spalvas, dėliojo taškelius, jungė formas ir kūrybiškai leido laiką.
Kiekvienas rankos prisilietimas palieka asmeninį, jausmiškai gyvą atspaudą ebru piešinyje. Kuris gimsta vandenyje neįtikėtinai spalvingas, išmargintas įvairiausiais raštais ir susivijęs spalvų gijomis, pabunda naujam gyvenimui.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Robertos Rasikienės nuotr.