Skambėjo juokas ir muzika, emocijos liejosi per kraštus, jaunatviškoms išdaigoms nebuvo pabaigos. Atviras Šiaulių rajono Jaunimo centras prisipildė jaunų žmonių šurmulio. Draugiški ir nuoširdūs apsikabinimai, pasiilgtų draugų susitikimai – visa tai vyko Jaunimo konferencijoje su intriguojančiu tradiciniu pavadinimu „Nėr ką veikt..?“.
Veikti Šiaulių rajono jaunimas tikrai turėjo ką – įvykdyti devyni projektai, 2017 metų gruodžio 7 dieną atsiskaityta visuomenei. Atvirame Šiaulių rajono Jaunimo centre vyko konferencija „Nėr ką veikt..?, kurios metu buvo pristatyti Šiaulių rajono Jaunimo reikalų tarybos finansuoti ir įgyvendinti projektai. Visi buvo įdomūs, naudingi jaunimui, suteikę galimybę užsiimti įvairiausiomis veiklomis, įtraukiantys bendruomenės narius, ugdantys toleranciją, kartų bendrystę, gimtųjų vietų pažinimą ir jų fiksavimą, tikrą, o ne dirbtiną patriotiškumą.
Konferencijoje gražius palinkėjimus išsakė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Šiaulių rajono vicemeras Algis Mačiulis, Jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Vilčinskaitė-Zavackienė, Jaunimo centro vadovė Kristina Pinskienė, Šiaulių rajono tarybos narė Roma Albrikienė. Dainas, muziką, gerą nuotaiką dovanojo Šiaulių rajono kultūros centro muzikinė jaunimo grupė „Neto“ (vadovė Nerilė Bernotienė). Žaismingai ir nuotaikingai pristatytos projektinės veiklos buvo įvertintos pagiriamaisiais komisijos žodžiais, padėkos raštais, stiklinėmis skulptūrėlėmis.
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vykdytas projektas „Nežiopsok! Kas dar liko – užfiksuok. II etapas“ laimėjo pirmąją vietą. Jis įvertintas aukščiausiu balu – pagrindiniu prizu – stikline skulptūrėle ir padėkos raštu. 2016 metais to paties projekto I etapas taip pat pelnė pagrindinį prizą.
Projektą „Petankė pasirinko Kuršėnus“ taip pat vykdė biblioteka ir šaunusis Kuršėnų jaunimas. Abiejų projektų metu nuoširdžiai ir energingai plušėjo Žemaitijos skautų Kuršėnų Perkūno draugovės skautai, Lauryno Ivinskio gimnazijos, Kuršėnų globos namų, Stasio Anglickio, Pavenčių mokyklų moksleiviai, Romučių bibliotekininkė Janina Butnorienė ir jos skaitytojai, kolegės Danutė Slavinskienė, Roma Kybartienė. Istorine išmintimi mielai dalijosi, realiais darbais padėjo istorikai Rolandas Tamošaitis ir Jonas Kiriliauskas. Publikacijas apie vykdomas veiklas skelbė laikraštis „Kuršėnų krašto žinios“, interneto svetainė www.kursenai.lt, dienraštis „Šiaulių kraštas“.
Ačiū visiems už triūsą, pakantumą, palaikymą, kartu puikiai praleistą laiką. Komandos darbų fotonuotraukos ir užrašyti pasakojimai sugulė į albumus, Petankės rutuliai laukia šiltos vasaros ir žaidėjų.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė ir projektų vadovė
Nuotraukos Robertos Rasikienės, Vidos Ragauskienės, Tado Pinskio

Siauliu raj savivaldybe