2018 m. vasario 6 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos interneto skaitykloje ir visoje Lietuvoje buvo minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“, kuris kviečia interneto vartotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.
Informacinę valandėlę  „Saugus internetas – saugūs mes“ Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos interneto skaitykloje atidarė bibliotekos partneriai, aktyvūs interneto skaityklos lankytojai – Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro 4b klasės mokiniai (mokytoja Dalia Mažeikienė), sukurdami dainelę apie saugų internetą. Prie linksmai nusiteikusių ketvirtokų prisijungė tos pačios mokyklos-daugiafunkcio centro visos dienos mokyklos mokiniai (auklėtoja Rasa Poškienė). Visi moksleiviai į biblioteką atskubėjo ne tik parodyti savo sumanumą apie saugų internetą, bet ir nešini kūrybingais, skirtingo stiliaus ir potėpio, interneto platybes iliustruojančiais piešiniais, kurie netrukus buvo eksponuoti ant parodų stendų.
Susirinkusius interneto mėgėjus Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė pakvietė pasitikrinti žinias apie internetą, jame tykančius pavojus, saugų ir etišką elgesį interneto erdvėje bei pristatė video medžiagą, kuri vertė susimąstyti, ar internete jaučiamės saugūs. Smalsūs internautai įveikė net dvi paruoštas viktorinas ir drąsiai diskutavo apie tai, kad išmaniąsias technologijas reikia naudoti atsakingai, pagarbiai ir kūrybingai.
Informacinės valandėlės pabaigoje visi dalyviai, vienbalsiai, ragino savo draugus, mokytojus, tėvelius ir senelius aplankyti Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos interneto skaitykloje veikiančią piešinių parodą „Saugus internetas – saugūs mes“. Paroda veiks iki 2018 m. kovo 5 dienos.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja