Ar esate pasvajoję, kad piešinys popieriuje virstų realybe? Dabar tai įmanoma! 3D pieštukas gali piešti ne tik ant popieriaus, bet ir erdvėje. Magija – pagalvosite, tačiau ne, tai dar vienas technologinis proveržis 3D modeliavimo srityje. Skirtingai nuo įprastų piešimo priemonių, vietoje grafito čia naudojamas plastikas, kurį šildytuvas išlydo ir jis išsispaudžia į išorę lydinio forma.
Meistriški raštai, originalios figūros ir papuošimai – tai tik maža dalis viso to, ką balandžio 9 d. išbandė Ginkūnų S. ir Vl. Zubovų mokyklos 3a ir 2b klasės mokiniai (mokytojos R. Gružienė ir K. Montvilienė) sukurti Ginkūnų bibliotekoje ir ką gali tokio tipo pieštukai.

Pradinukams teko galimybė „pasimatuoti“ ir virtualios realybės akinius, kurie sugeba sukurti tokius trimačius vaizdus, kurie leidžia būnant vienoje patalpoje atsidurti visiškai kitoje erdvėje ar net laike ir stebėti aplinką 360 laipsnių kampu tiesiog sukiojant galvą.

Pasinėrę į įspūdžių pilną virtualų pasaulį mokinukai, išeidami iš bibliotekos, kartu su mokytojomis jau planavo išbandyti kitas netradicines inovatyvias mokymosi priemones, kurias turi ir gali pasiūlyti Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė