Su pavasariu beldžiasi pačios gražiausio šventės – Velykos. 2018 m. kovo 29 d.  Ringuvėnų bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Marginu Velykinį kiaušinį“.
Į užsiėmimą, smalsumo vedami,  atėjo ir vaikai, ir suaugę. Kiekvieno kišenėje – rūpestingai suvynioti virti kiaušiniai. Edukacijos dalyviai norėjo išmokti marginti kiaušinį karštu vašku.
Užsiėmimo dalyvius maloniai nustebino parengta darbo vieta: ant stalo sudėtos priemonės kiaušinių marginimui. Tai specialiai sulankstytas šaukštas, pritvirtintas prie lentutės, ant kurios padėjus degančią žvakę, šaukšte kaista vaškas ir specialios vinutės, kurias mirkant į karštą vašką, brūkšneliais dažomas šiltas kiaušinis, paskui dedamas į šaltus paruoštus dažus ir kaitinamas, kol nutirps vaškas. Visas šias priemones į biblioteką atsinešė bendruomenės gyventoja Paulina Abromavičienė, kuri labai gražiai margina margučius.
Bibliotekininkė Janina Butnorienė trumpai papasakojo apie Velykų papročius ir tradicijas. Ringuvėniškė P. Abromavičienė supažindino su kiaušinių marginimo būdais, margučių raštais ir spalvomis ir kaip dirbti su visais darbo įrankiais.
Įdomiausia buvo patiems išbandyti marginti kiaušinį. Juk ne taip paprasta teisingai padėti tašką ar brūkštelti uodegėlę su karštu vašku. Nepaisant nesklandumų, visi įsijungėme į kiaušinių marginimo procesą. Bibliotekininkė tik spėjo rinkti jau margintus margučius ir dėti juos į paruoštus dažus. Kai jau buvo visi sunešti kiaušiniai išmarginti, beliko tik sulaukti, kol jie  nusidažys. Po įdėto darbo, trupučio kantrybės ir susikaupimo kiekvieno dalyvio rankose puikavosi  gražuoliai margučiai.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė