Rugpjūčio 15-ąją dieną Lietuvoje švenčiama Žolinė – ŠVČ. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmės. Tą dieną bažnyčiose šventinamos lauko gėlių, žolelių puokštes. Nuo seno tikima, kad pašventintos gėlių, įvairiausių žolynų puokštės apsaugos namus nuo gaisro, perkūno, piktųjų dvasių, o jei nori būti apdovanotas sėkme, turi nueiti į svečius arba juos savo namuose svetingai priimti. Visa tai papildo ir kitas krikščioniškąsias tradicijas susijusias su lauko darbų pabaiga, vasaros ir rudens sandūra.

Rugpjūčio 14 d. Žadžiūnų kaime gyvenančios Janinos Piščikienės sodyboje vyko popietė, skirta Žolinei (ŠVČ. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dienai). Janina sveiku gyvenimo būdu pradėjo domėtis prieš dvidešimt metų. Keisti požiūrį į mitybą ją paskatino Ksaveros Vaištarienės straipsniai, bei noras jaustis žvaliai įveikus gyvenimo pusiaukelę. Įgytos žinios neleido stovėti vietoje, skatino šviesti aplinkinius, nuolat ieškoti bendraminčių, norinčių gyvenimą pamatyti ir įprasminti naujai. Taip ir gimė idėja 2009 m. Žadžiūnų bibliotekoje įkurti sveikatos klubą „Rugelis“, kuriam ketverius metus ir vadovavo Janina.

Popietės pradžioje bibliotekininkė Ona Skirmantienė susirinkusiems papasakojo apie Žolinės šventę, jos ištakas ir tradiciją, o su vaistažolėmis, jų gydomosiomis savybėmis, rinkimo laiku, auginimą supažindino Janina Piščikienė.

Aldona Michailova pasidalino žiniomis apie burnotį, margalapį margainį, raudonąją balandą ir varnalėšą.

Žadžiūnų neįgaliųjų padalinio pirmininkė Ona Niekienė pasakojo apie bites, jų gaminamus produktus – medų, bičių pienelį, bičių duonelę, žiedadulkes, bičių pikį, pasidalijo žiniomis apie bitininkystę bei nuodingus augalus.

Popietės metu galėjome paragauti medaus ir paskanauti iš įvairių žolelių paruoštų arbatų: ugniažolės, jonažolės, diemedžio, šeivamedžio, mėtos, šalavijų, medetkos, kraujažolės, pelyno, debesyno, rozmarino, raudonėlio, melisos, balzamitos, gysločio, čiobrelių, sukatžolės ir kt.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė