janulaiciu seima
Written by Rita  /  On Mar 29, 2018

2018 METAIS ĮGYVENDINAMI PROJEKTAI

2018 m. jau įgyvendinami trys Lietuvos Kultūros Tarybos ir Šiaulių rajono savivaldybės dalinai finansuojami projektai:

1. „Ginkūnų žemės šviesuolių Janulaičių gyvenimo ir darbų keliais“. Projektu numatoma Ginkūnų bibliotekoje sukaupti ir susisteminti medžiagą, skirtą Iš Ginkūnų kilusių šviesuolių Janulaičių šeimos paveldo įamžinimui ir sklaidai, įrengiant jiems skirtą ekspoziciją ir virtualią parodą su sąveika per TV. Balandžio 16 d. numatoma kultūrinė-edukacinė bendruomenės išvyka į Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyrių, kuriame saugomi Augustino Janulaičio asmeniniai dokumentai, būtų aplankyta Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje esanti Knygnešių sienelė, kurioje įamžintas Augustinas Janulaitis bei Julijos Janulaitytės-Biliūnienės-Matjošaitienės ir Augustino Janulaičio amžinojo poilsio vietos Kauno Petrašiūnų kapinėse. Rudenį miestelio bendruomenei numatoma surengti jų atminčiai skirtą istorinį meninį Janulaičių šeimos atminimo vakarą. Jame dalyvaus kultūros ir istorijos tyrinėtojai, bus menininkų Birutės Mar, Aleksandro Kazanavičiaus ir smuikininko Sigito Rubio literatūrinė edukacinė programa „Jis ir Ji“ pagal rašytojo Jono Biliūno (1879-1907) ir jo žmonos Julijos Janulaitytės-Biliūnienės (1880–1978) laiškus ir kūrybą.

2. Projektas „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“. Projektu numatoma Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Vilniaus g. 15, Kuršėnai) įrengti Kino erdvę (su kino projektoriumi, baldais, langų užtemdymo, erdvinio ir bevielio individualaus įgarsinimo įranga), kurioje vyks periodinės edukacinės veiklos: filmų peržiūros ir jų teminės diskusijos-aptarimai, kino protmūšiai, kino (video filmų) kūrybos užsiėmimų ciklas, kuriuos ves lektoriai: Šiaulių kino meno klubo vadovai ir Šiaulių kolegijos dėstytojai V. Gundajevas, R. Snarskis i r kt. Bus įkurtas jaunimo „Kino mėgėjų (kūrėjų) klubas“, kuris, tikėtina, ateityje gali išaugti į miesto kino kūrėjų organizaciją.

3. Projektas „Šiaulių rajono turistinių maršrutų vizija jaunimo akimis“. Projektu numatoma Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkus apmokyti naudotis žaidimu Minecraft ir savo patirtį perduoti vietos jaunimui, sudarant sąlygas jų kompetencijų tobulėjimui, kūrybiškumo lavėjimui, kultūrinėje edukacijoje pritaikant interaktyvaus kompiuterinio žaidimo Minecraft panaudojimą (pagal 2016 m. vykdytą panašų projektą, kuomet mūsų 14 padalinių darbuotojai kartu su vietos jaunimu sukūrė 12 Šiaulių rajono lankytinų vietų virtualių kraštotyrinių turistinių maršrutų, susietų su atviro pasaulio (open world) žanro kompiuteriniu žaidimu Actionbound. (Jie paskelbti Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos svetainėje http://biblioteka.w3.lt/category/virtualus-turistiniai-marsrutai/). Šiuo projektu tų pačių gyvenviečių bibliotekininkai, kultūros darbuotojai, pasitelkę bibliotekų IRT įrangą ir žaidimo Minecraft programas su licenzijomis, sukurtų maršrutų bazėje imsis rekonstruoti tų vietovių situaciją ir sukurs tos vietovės infrastruktūros (pastatų, kelių ir pan.) atstatymo ir būsimo užstatymo planus, kaip galimą savo viziją ateinančioms kartoms. Kadangi žaidimas integruojamas su vaizdine, video ir tekstine (pvz., diskusine) tų vietovių paveldo medžiaga, mėgiamas naudoti atkuriant miestų praeitį, istorinius pastatus ir jų kaitą bei kuriant ateities aplinkos raidos vizijas įvairiomis vietovių vystymo temomis, taip skatinant žmonių pilietiškumo ir patriotiškumo kompetencijas. Minecraft tinka tiek kraštotyros pažinimui (parodant lankytinų vietovių buvusią aplinką, statinius), tiek jų aplinkos raidos prognozavimui.

Almantas Šlivinskas,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos l. e. p. direktorės pavaduotojas

Nuotr. iš: http://knyga.kvb.lt/lt/parodos/personaliju-parodos/item/47-istoriko-teisininko-augustino-janulaicio-aplinka#!00011 (Janulaičių šeima XX a. pradžioje … // Laiko prasmės / Julija Biliūnienė – Matjošaitienė, Meilė Lukšienė. – Vilnius, 2004, p.12.).

Categories PROJEKTAI