sakyna 3
Written by SRSVB  /  On Jan 10, 2013

Paminėtas Šakynos bibliotekos jubiliejus

Užpustytą ir baltą nuo sniego 2012 metų gruodžio 19 dieną Šakynos biblioteka šventė savo veiklos 60-ies metų jubiliejų. Nors nosis ir žnaibė šaltukas, kelius ir takus dengė pusnys, miestelio gyventojai ir svečiai rinkosi į Šakynos kultūros centro salę, kur ir vyko šventinis renginys simbolišku pavadinimu „Laiko ratu“.

Renginį pradėjo vyresnioji bibliotekininkė Zina Keturakytė ir jaunieji bibliotekos lankytojai, pakviesdami visus į kelionę laiku su knyga. Pas mažą mergaitę, kurią vaidino G. Gražulytė, į svečius netikėtai ateina berniukas Baubas, jo vaidmenį atliko jaunasis vaidintojas R. Keningis, kuris gyvena po jos lova. Mažajam Baubui buvo nuobodu, jis jautėsi vienišas, todėl atėjo pas mergaitę ir atsinešė stebuklingą knygą, kurioje buvo pasakojimas apie skubantį laiką. Pasakojo apie žmogų, išbarsčiusį dienų jam dovanotus vainikus, vaikystę, kur septyni maži ožiukai vijo iš namų vilką, kuris nebuvo toks piktas ir negeras kaip pasakoje. Jis net norėjo būti romantiškas. Dvi žavios mažos panelės, kurias vaidino sesutės A. ir D. Šiuipytės, skundėsi, kad bijo varlės. Du vyrukai sprendė klausimą, ką daryti su nenaudėliu diržu. Buvo ir pirma meilė, nedrąsus jos prisipažinimas. Eiles deklamavo G. Šaknytė ir V. Verbickij. Aplink sukiojosi angeliukas, penkiametė aktorė A. Šiuipytė, linkintis meilės. Romantišką meilės istoriją iš senos knygos be pabaigos pasakojo sesutės A. ir J. Alejūnaitės ir pažadėjo užaugusios parašyti šios knygos laimingą pabaigą. Pasakojo apie skubančią jaunystę ir prašė neteisti jų už skubėjimą. Visa tai buvo pasakojama J. Erlicko , V.Palčinskaitės, P. Drevinio, J. Gedžiaus, L. Vilkončiaus eilėmis. Skambėjo meno vadovo Rimo Mickevičiaus atliekamos dainos.

Užvertęs knygą, mažasis Baubas priminė, kad kiekvienas turime savo stebuklingą knygą, tik ją reikia surasti. Artėjančių Šv. Kalėdų proga jis palinkėjo daug stebuklų ir gerų knygų, mylėti, saugoti, skaityti knygas, kad jos gyventų. Jis kalbėjo, kad žmogus apsigindamas gali smogti kumščiu, musė nuskristi, šuo įkąsti, knyga tik tyliai be žodžių — numirti.

Bibliotekininkė Zina Keturakytė trumpai apžvelgė bibliotekos istoriją, prisiminė joje dirbusius žmones. Biblioteka įkurta 1952 metais, fondą sudarė 800 knygų, skaitė 4 skaitytojai. Pirmoji bibliotekos vedėja — Danutė Zibuolytė-Garkalnienė.

Dabar bibliotekoje skaito 190 skaitytojų, fondą sudaro virš devynių tūkstančių dokumentų. Bibliotekoje — trys kompiuteriai lankytojams ir vienas bibliotekininkei. Lankytojų patogumui — daugiafunkcis įrenginys, skirtas dokumentų kopijavimui.

Buvusi Šakynos filialo bibliotekininkė A. Kolčekova, šiuo metu dirbanti Šakynos mokyklos pradinių klasių mokytoja, pasveikino bibliotekos jubiliejaus proga, pasidžiaugė pasikeitusia biblioteka, nuoširdžiu bendradarbiavimu. Viešosios bibliotekos direktorė Birutė Litevkienė įteikė padėkos raštus aktyviausiems skaitytojams ir pagalbininkams — I. Zeirytei, V. Liuberskienei, vyriausiam amžiumi bibliotekos lankytojui T. Rupeikiui. Už bendradarbiavimą su biblioteka padėkota Šakynos mokyklos direktoriui V. Arvasevičiui ir visam mokyklos kolektyvui bei kultūros centro darbuotojui Rimui Mickevičiui. Jauniesiems vaidintojams įteiktas saldainių krepšelis, o dešimčiai aktyvių moksleivių — ženkliukai. Šiaulių rajono administracijos kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja L. Varkalienė įteikė Kultūros skyriaus vedėjo T. Vaitkaus padėką ir dovaną bibliotekai. Šakynos seniūno pavaduotoja R. Gedminienė perskaitė Lietuvos Respublikos Seimo narės R. Baškienės sveikinimo žodžius ir įteikė padėkos raštą. Biblioteką jubiliejaus proga sveikino ir Šakynos mokyklos kolektyvas, seniūnijos atstovai, bendruomenės pirmininkė S. Mažeikienė.

Zina Keturakytė,
Šakynos filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

Categories Naujienos
Share This Post
  • 2,228
fotogilvyciai Paminėtas Gilvyčių bibliotekos veiklos 65-metis
laimute Pristatyta knyga apie Šakynos kraštą

No Comments