gruzdziaaifeature
Written by Rita  /  On Sep 25, 2015

Edukacinės pamokėlės Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje

Gruzdžių A.Griciaus bibliotekoje vykdome įvairius edukacinius užsiėmimus. Kai kurios iš jų susijusios su kalendoriniais papročiais:
,,Užgavėnių kaukių gamyba“uzgaveniu kTrukmė 1–1,5 val. Skirta 6–12 metų vaikams ir jų tėveliams.
Iš pradžių supažindiname kur, kokiose knygose bei internetiniuose puslapiuose galima rasti informacijos apie Užgavėnių tradicijas ir apeigas, kaukių gamybą. Labai svarbu žinoti, kokie prietarai ir burtai būdingi būtent šiai šventei ir kam reikalinga pagrindinė šventės atributika – kaukė. Po to mokysimės ją pagaminti iš paprasčiausių priemonių: klijų, popieriaus ir audinio medžiagos ar kailio skiautelių. Bedirbant ir Užgavėnių dainelių bei ,,žydukų“ ,,poterėlių“ pasimokysime.
,,Velykinės puošmenos“velyki1Trukmė apie 1 val. Vaikams ir suaugusiems.
Daug knygų, eilėraščių, medžiagos iš interneto galima rasti mūsų bibliotekoje, tik reikia mokėti ją susirasti, o susiradus — pritaikyti savo namuose ar kolektyve. Labai smagu pasipuošti velykinį stalą savo pagaminta višta iš pirštinės, įvairiais margučių dėkliukais, o ir pačius margučius galima numarginti įvairiais netradiciniais būdais. O tuo pačiu ir įvairių nutikimų apie Velykas pasiklausyti. Dar smagiau dirbti, kai šalia visa šeima, tada ir šventės įdomesnės, šiltesnės.

,,Oliziukų“ („gyvų“ žaislų) gamyba“oliziukų gaminimasTrukmė 1–1, 5 val. Pradinių klasių vaikams ir jų tėveliams.
Labai smagus užsiėmimas. Ypač mažiesiems darželinio amžiaus vaikučiams. Taip smagu iš pjuvenų, kojinės ir sėklų pasigaminti draugą, kuriuo reikia rūpintis: laistyti, rišti plaukus. Galvojame ,,oliziukams“ vardus, puošiame įvairiomis juostelėmis, laukiame pasirodant pirmųjų daigelių… ir tai gali būti papildoma šventė – ,,oliziuko“ gimtadienis.  Kuriame įvairius atsitikimus iš jų gyvenimo, piešiame portretus – ir štai gaunasi nauja knygelė ,,Iš Oliziukų gyvenimo“… Tuo pačiu lavinama vaikų vaizduotė, skatinamos šiltos emocijos.
,,Teatrinės lėlės – kas tai?“.leles Trukmė 1–1,5 val. Vaikams ir suaugusiems.
Supažindiname su teatrinių lėlių įvairove: lazdelinės, marionetinės, pirštininės, šešėlinės ir kitos. Parodome kaip jos atrodo mūsų bibliotekos „Lėlių teatre“ ir pasiūlome jas pagaminti iš popieriaus, plastikinių indelių, medinių šaukštų ar kitų atliekų. Paaiškiname kaip gamybai panaudoti namuose randamas priemones, kaip parinkti kūrinį lėlių teatro vaidinimui. Ir čia pat, iš pagamintų lėlių, suvaidiname situaciją iš klasės gyvenimo arba visiems gerai žinomą pasaką.

,,Angeliukų“ (suvenyrų) gaminimas“. angeliukaiTrukmė 1–1,5 val. Vaikams ir suaugusiems.
Labai smagu pradžiuginti artimą ar draugą savo pagaminta dovanėle. Ir visai nereikia brangių medžiagų ar didelių mokslų. Šios veiklos metu mes išgirsime pasakojimą apie angelus, kodėl yra sakoma, kad jie visad lydi mus. Išmoksime pasigaminti ,,angeliuką“ iš vielos, folijos, gipso masės ir medicininio tvarsčio. Tai ne tik naujos žinios, patirtis, bet ir relaksacinė valandėlė, kurios metu nesinori kažkur skubėti, užsimiršta rūpesčiai ir visai nesvarbu, kad tu įsitikinęs ,,man neišeis“. Mes nekuriame šedevrų – mes gaminame mielą, paprastą, baltą angeliuką, o koks ,,išeis“…? Vadinasi, toks ir turėjo būti, toks ir saugos mus…

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus filialo vyresnioji bibliotekininkė