Patalpino Rita  /  On Gru 02, 2018

AKCIJA „KNYGŲ KALĖDOS“ KVIEČIA BIBLIOTEKOMS DOVANOTI LAUKIAMIAUSIŲ KNYGŲ

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau aštuntą kartą po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime naujų knygų šalies bibliotekoms. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pageidaujamų knygų sąrašą rasti galite čia: https://www.knygukaledos.lt/dovanokite-bibliotekoms/siauliu-apskritis/siauliu-rajono-savivaldybes-viesosios-bibliotekos-pageidaujamu-knygu-sarasas-knygu-kaledu-akcijai
Kasmet ši akcija iš naujo papildo bibliotekų lentynas ir skaitytojų gretas. Tačiau neretai bibliotekos turi vos vieną populiarios knygos egzempliorių, kurio eilėje po keletą mėnesių laukia dešimtys skaitytojų.
Todėl šiais metais „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti šalies bibliotekoms laukiamiausių knygų. Akcijos svetainėje skelbiama, kokių knygų bibliotekos laukia labiausiai. Padovanojus net ir vieną knygą iš pateikto sąrašo, galima ne tik sutrumpinti jos laukiančiųjų eilę, bet ir prisidėti stiprinant skaitymo įgūdžius.
Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo 2011 m., kai šalies vadovė gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Per visą akcijos laikotarpį bibliotekoms padovanota per 272 tūkst. knygų.
„Knygų Kalėdos“ įgyvendinamos kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, knygynais, leidyklomis, nacionaliniu transliuotoju LRT ir naujienų portalu „15min“.
Naujas knygas iki sausio 6 dienos galima nunešti pasirinktai bibliotekai arba palikti knygyne užrašius, kam ji dovanojama. Akcijos partneriai pasirūpins jos pristatymu. Daugiau informacijos rasite svetainėje knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.

Prezidentės spaudos tarnyba, daugiau informacijos čia.

knygu kaledos3

Categories Naujienos Svarbu