Ant birželio kilimo gėlėto
Tarsi paukščiai krykštauja vaikai.
Visos dienos saule pažymėtos
Ir žaismingos, kaip margi drugiai.

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Vaikai yra maži stebuklai, mūsų širdyse užimantys daugiausia vietos. Pasiklydę, išdykę, gražūs… jie verti ne tik mūsų rūpesčio, bet ir pastangų augti meilės kupinoje aplinkoje. Padovanokime vaikams tokią vaikystę, kad galėtų svajoti, kurti, stebėti plaukiančius debesis, pievoje skaičiuoti šokinėjančius žiogus, gaudyti spalvingus drugelius, nerūpestingai lakstyti po margaspalvę pievą…
Visus Kurtuvėnų miestelio vaikučius birželio 1-ąją pakvietėme į mokyklos-daugiafunkcio centro salę. Bibliotekininkė Aurelija Kniurienė gausų vaikų būrį pasveikino, linkėdama užaugti stipriais, sveikais, linksmais ir laimingais. Kaip užaugsi  sveiku, jei nesportuosi? Mankštą vedė patys vaikai, pasitardami su neformaliojo ugdymo pedagoge Asta Arminiene ir muzikos vadove Indre Pažereckiene. Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Lina Šidlauskaitė ir Danutė Gudaitienė ikimokyklinio ugdymo vaikams organizavo mankšteles.
Vyresnieji vaikai ėjo į biblioteką, kur turėjo pasiruošti inscenizuoti pasakas: ,,Lapė ir sūris“, ,,Vilko popieriai“, ,,Dangus griūva“. Aurelija Kniurienė padėjo ,,režisieriams“  parinkti ,,aktorius“, sukurti dekoracijas, pasekė pasakas primindama jų turinį. Atgal sugrįžę į salę vaikai vaidino mažiesiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokiniams. Visi gaminosi popierines kepuraites. Nusifotografavę, apdovanoti saldžiais prizais mokiniai žaidimų aikštelėje tęsė žaidimus, o mažieji sugužėjo į darželio grupes pietauti ir ruoštis pietų miegui. Galime tvirtai sakyti, kad:

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė