Paskelbta  Rgp 21, 2018

KŪRYBIŠKOS EDUKACIJOS ŠAKYNOS BIBLIOTEKOJE

Žolinė paskutinė vasaros šventė, kai žolynams teikiama ypatinga reikšmė. Jie šventinami, dėkojama už gautą derlių, ruošiamasi artėjančiam niūriam rudeniui ir žiemai. Šia proga  2018 m. rugpjūčio 14 d. Šakynos bibliotekoje buvo organizuojamos kūrybiškos edukacijos.

Tautodailininkas Alvydas Pretkelis (kilęs iš Joniškio raj. Raistų kaimo) pakvietė į biblioteką nusipinti žolinės gėlytės, kuri kaip šios šventės prisiminimas šildytų ir žydėtų edukacijos dalyvių namuose  iki kitų metų vasaros. Po dviejų valandų intensyvių mokymų visi dalyviai džiaugėsi savo darbo rezultatais.

Antroji edukacija visus norinčius kvietė į biblioteką pasigaminti tekstilinių lėlyčių. Gamybos paslapčių turėjo mokyti tautodailininkė Aušra Petrauskienė. Deja, kartais taip nutinka, dėl susiklosčiusių aplinkybių ji negalėjo atvykti, todėl ją pavadavo bibliotekininkė Zina Keturakytė, kuri buvo dalyvavusi tautodailininkės vedamoje edukacijoje lėlių namuose Žagarėje. Edukacija tikrai pavyko, nes visi susirinkusieji  išsinešė po pasigamintą lėlytę iš skiaučių.

Trečioji edukacija buvo skirta pažinti senus, jau pamirštus daiktus, o jie kaip ir žmonės:-gimsta nauji, įdomūs, netikėti. Laikui einant susidėvi, tiesiog pasensta, tampa nebereikalingi, juos pakeičia naujesni, modernesni. Edukacinio užsiėmimo metu  vaikai kartu su bibliotekininke mėgino „prakalbinti“ senus, jau nebenaudojamus, nebereikalingus daiktus. Jaunieji užsiėmimo dalyviai lygino-kočiojo užtiesalus, rankšluosčius, suko siūlus, svėrė su šimtą metų skačiuojančiu „bezmėnu“ (svertuvu), gręžė, obliavo. Labiausiai vaikams patiko skalbti. Metalinė vonelė, skalbimo lenta ir ūkiško muilo gabalas buvo labai linksma pramoga jaunajai kartai. Į biblioteką užsukusiems vyresniesiems lankytojams, deja sukeldavo ne tokius žaismingus prisiminimus… Edukacijoje dalyvavo ir Šakynos seniūnas Mindaugas Gedvila, kuris taip pat išbandė kai kurias priemones.

Zina Keturakytė,
Šakynos bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 638
KATINŲ KOLEKCIJA ŠAKYNOS BIBLIOTEKOJE
PASKAITA APIE SVEIKATINIMASĮ KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų