Paskelbta  Spa 13, 2016

JAUNUOSIUS BIBLIOTEKOS SKAITYTOJUS DŽIUGINS GYVAS GAMTOS KAMPELIS – AKVARIUMAS

Spalio 11 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko projekto „122 žingsniai bendravimo ir tobulėjimo link“ baigiamasis renginys. Projektą, kurio tikslas – mažinti Kuršėnų jaunimo socialinę atskirtį, ugdant jų bendruomeniškumo ir kūrybiškumo įgūdžius neformalioje bibliotekos erdvėje, pritaikant inovatyvias akvariumo įrengimo ir jo priežiūros veiklas, dalinai finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba. Didelį indėlį į projekto įgyvendinimą įnešė partneris, želdinių dizaineris, akvariumų įrangos specialistas Tautvilas Laureckis. Renginio metu buvo padėkota ir kitiems projekto partneriams už puikų bendradarbiavimą ir bičiulystę: Šiaulių rajono Kuršėnų kūrybos namų jaunųjų gamtininkų būreliui (vadovė Rasa Poškienė), Kuršėnų vaikų globos namams ir jų bibliotekininkei Danutei Daunienei.
Pirmajame projekto etape jaunuoliai teorinės paskaitos ir atviros diskusijos būdu, partnerio Tautvylo Laureckio pagalba įgijo žinių apie akvariumus, jų įvairovę, tipus, akvariumų komponavimo elementus, akvariuminę techniką. Susipažino su tam tikros rūšies žuvimis, augalais, nagrinėjo kryptingą literatūrą. Pranešėjas papasakojo apie akvariumų atsiradimo istoriją, pristatė pačius didžiausius ir įdomiausius akvariumus pasaulyje. Pasitelkus video filmukus partneris, vizualiai pateikė ir papasakojo apie akvariumų ir augalų priežiūrą, ilgą, kruopštumo reikalaujantį darbą, norint sukurti dalelę gamtos savomis rankomis.
Antrajame – baigiamajame projekto etape projekto dalyviai žaismingai pasitikrino žinias apie žuvis, įrangą, augalus edukacinėje viktorinoje, kuri buvo paruošta planšetiniuose kompiuteriuose pasitelkiant inovatyvią „Bitsboard“ programėlę. Vėliau jaunuoliai kibo į akvariumo kūrimo ir įrengimo procesą, kurio metu turėjo išskirtinę galimybę išvysti ir prisidėti prie realios akvariumo gamybos. Taip pat darbštuolių komanda individualiai ir pasitardami sodino augalus, kuriuos vėliau teks prižiūrėti, formuoti, drėkinti, dauginti ir perkelti į akvariumą.
Projekto dalyvių ir partnerio Tautvylo Laureckio kūrybinis rezultatas – akvariumas sužavėjo visus renginio dalyvius. Suderinti akvariumo komponentai, žaliuojantys vandens augalai ir ramiai plaukiojančios spalvotos žuvelės suteikė bibliotekos erdvei harmonijos, o jaunimas turiningai praleido laisvalaikį, atskleidė savo gabumus, žinias, susirado naujų draugų ir bendraminčių. Projekto vadovė ir renginio vedėja vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė jaunimą pakvietė ir toliau bendrauti, dar dažniau atvykti į biblioteką ir toliau domėtis vandens pasaulio gamta.

Akimirkos iš edukacinių užsiėmimų>>

projekta-vykdo-tprojekta-finansuoja-savivaldybe-t

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė, projekto vadovė.

Nuotraukos Jonetos Filinskės ir Robertos Rasikienės

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,442
„ŽAISLŲ DIRBTUVĖS“ BUBIUOSE
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „KRENTA LAPAI RUDENINIAI“ DRĄSUČIŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų