2018 m. saulėtą spalio 18 d. popietę Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje apsilankė daugiau nei 30 atstovų iš Latvijos, atstovaujančių įvairias švietimo įstaigas. Svečiai atvyko pasisemti žinių apie mobilųjį darbą su jaunimu, vykdomą Šiaulių rajone. Bibliotekoje svečiai galėjo pamatyti, kur vykdomos veiklos jaunimui. Metodininkės darbui su jaunimu E. Giržadienė ir D. Navickaitė pasidžiaugė, kad tai viena iš geriausių vietų, nes čia visada šilta, jauku, bibliotekininkės pasiūlo idėjų darbui su jaunimu. Svečiai apžiūrėję patalpą, kur renkasi jaunimas bei organizuojamos veiklos, pasklido po biblioteką. Bibliotekininkės papasakojo apie bibliotekos veiklą, renginius, edukacinius užsiėmimus. Ne vienas svečias fotografavo ant lentynų sėdinčias interjerines lėles-personažus, teiravosi kaip jos gaminamos. Visus nustebino teatrinių lėlių kambarys, kai kurie išdrįso paimti lėlę į rankas ir bandė perprasti jos valdymo techniką. Svečiai apsilankė ,,Neįprastų knygų“ muziejuje, apžiūrėjo Kristinos Žąsinienės rankdarbių parodą.
Atsisveikindami Latvijos atstovai padėkojo už šiltą priėmimą ir pasidžiaugė, kad sužinojo ne tik apie mobilų darbą su jaunimu, bet ir apsilankė bibliotekoje, kurioje skaitytojai turi galimybę kūrybiškai ir turiningai praleisti laisvalaikį, ir išmokti naujų dalykų.

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė