Paskelbta  Rgp 27, 2018

GINKŪNŲ BIBLIOTEKA KVIETĖ SUSIPAŽINTI SU MAGIŠKUOJU EBRU – TAPYMU ANT VANDENS

2018 m. rugpjūčio 23 d. Ginkūnų bibliotekoje vyko edukacinis piešimo ant vandens, Ebru, užsiėmimas. Edukacinį užsiėmimą vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė.

„Vandens veidas“ – būtent taip iš persų kalbos verčiamas žodis „ebru“. Apie 900 metų gyvuojantis tapymo būdas, kai ant vandens, naudojant natūralios kilmės dažus subtiliais judesiais kuriamas piešinys. Tapydamas žmogus į indą su vandeniu išlieja savo emocijas. Piešinys tampa tarsi žmogaus sielos veidrodžiu – su išgyvenimais, nuotaikomis, svajonėmis. Tuo įsitikino ir užsiėmime dalyvavę vaikai bei suaugusieji. Edukacijos dalyviai užsiėmimo metu taip pat išbandė kinetinį smėlį, ant šviečiančio skirtingomis spalvomis staliuko, dekoravo knygos skirtukus.

Taigi, žmogus, tapydamas Ebru paveikslą ant vandens, mokosi emocijų pažinimo ir mažų dalykų atradimo džiaugsmo, laikas tarsi sustoja… Kad išmoktume būti kartu akimirkoje. Labai tikiuosi, kad turėsime galimybę pratęsti šį užsiėmimą ir ateityje.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 670
PROJEKTO „PASIRYŽK POKYČIAMS“ DALYVIAI KELIAVO Į JAPONIŠKĄ SODĄ
VASAROS PALYDOS BUBIUOSE

Nėra komentarų