Skip to content Skip to footer

FILMŲ NAKTIS GILAIČIUOSE

Kino kūrėjai dažnai idėjas filmams skolinasi iš rašytojų. Ir nors paprastai sakoma, kad filmas negali prilygti knygai, pagal kurią buvo pastatytas, būna ir išimčių.

Mes, Gilaičių bibliotekos jaunieji skaitytojai, paskatinti vyresniosios bibliotekininkės Ritos Bielskienės, nutarėme surengti filmų naktį. Idėjai pritarė ir jaukią bedruomenės patalpą pasiūlė Gilaičių bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė.
Filmų naktyje  net  keletą  filmų peržiūrėjome, kurie kino pasaulyje pelnė šlovę ir buvo sukurti pagal nemirtingą klasiką. Vienas  jų — „Saulėlydis“, amerikiečių rašytojos Stephenie Meyer pagal to paties pavadinimo knygų seriją, sukurtą 2005—2008 m. Daugelis žino knygą apie berniuką burtininką Harį Poterį,  kurią skaitė ir skaito ne tik vaikai. Šios knygos populiarumas neslopsta ir šiandien. Na, o filmas tikrai neatsilieka nuo originalo. Sukurtos aštuonios filmo „Haris Poteris“ serijos. Filmų naktyje pasirinkome  dvi.
Nutarėme pažiūrėti  ir  japonų animacinį filmą,  skirtą ir vaikams ir suaugusiems „Amžinybės dėsniai“,  sukurtą 2013 metais ( režisierius Isamu Imokake), pastatytą pagal R. Okavos to paties pavadinimo knygą. Filme paliesti egzistenciniai klausimai  „Iš kur mes ateiname“ ir  „kur keliaujame po mirties“.
Patys mažiausi filmų nakties dalyviai taipogi nebuvo nuskriausti. Kadangi jie atėję su tėveliais    labai ilgai neužsibuvo, buvo pasiūlyta pažiūrėti Disnėjaus kompanijos vieną geriausių Amerikoje sukurtų filmų „Pelenė“ pagal Š. Pero  to paties pavadinimo knygą.
Ypatinga naktis neapsėjo ir be pertraukėlės. Kol vaizdo projektorius vėso, visi ilgos nakties dalyviai vaišinosi sumuštiniais, gėrė arbatą, o kai kurie bėgo į renginių salę pamėtyti kamuolį. Filmų naktis tęsėsi iki 6 val ryto.
Dėkojame Šiaulių profesinio rengimo centro vadovybei ir šio centro informacinių technologijų inžinieriui Rolandui Andrušaičiui  už paskolintą vaizdo projektorių, o Gilaičių bendruomenei ir jos pirmininkei Irenai  Šverienei už suteiktą jaukią bendruomenės patalpą.

Gabrielė Srutytė,
Gilaičių bibliotekos skaitytoja

 

Komentaras