Motinos diena Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Motina tapatinama su žeme. Kaip žemė užaugina derlių, taip ir Motina užaugina savo vaikus. Todėl Motinos diena švenčiama pavasarį, kai bunda žemė. Tai labai graži pavasario šventė, leidžianti parodyti išskirtinį dėmesį brangiausiam žmogui.
Žadžiūnuose vyko du edukaciniai užsiėmimai vaikams, skirti Motinos dienai. Pirmasis vyko 2018 m. balandžio 30 d. – bendruomenės kiemelyje, o antrasis – gegužės 2 dieną bendruomenės patalpose. Renginius, skirtus Motinos dienai  organizavo: Žadžiūnų bendruomenės pirmininkė Malvina Stravinskienė ir Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė Ona Skirmantienė.
Užsiėmimų metu bendruomenės pirmininkė Malvina Stravinskienė mokė vaikučius, kaip iš popieriaus pasigaminti gėles, apyrankes ir Motinos dienos proga jomis nustebinti savo mamas. Vaikai turėjo nemažai veiklos: karpė iš popieriaus, klijavo ir ant kotelio formavo patį gražiausią gėlės žiedą. Iš įvairiaspalvių karoliukų suvėrė apyrankes. Gražiausiais žiedais, puošniomis apyrankėmis, švelniausiais žodžiais vaikučiai sveikins mamas.
Bibliotekininkė Ona Skirmantienė dėkojo bendruomenės pirmininkei Malvinai Stravinskienei už paramą ir pravestus edukacinius užsiėmimus vaikams. Užsiėmimai vaikams buvo naudingi: jie įgijo naujų žinių, paruošė mamoms dovanėles ir maloniai pabendravo.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė