Kiekvienas knygos lapas- didelis lobynas.
Skaitydamas – pasaulį kitą pamatai.
Kiekvienas knygos lapas – sielos turtas
Nes perskaitytos knygos lieka amžinai.

Gintė Petrulionytė

Rugpjūčio 29 dieną Žadžiūnų bibliotekoje rinkosi vaikai į popietę skirtą vasaros palydoms „ Ir prabėgo vasarėlė…“ .Visi buvo geros nuotaikos, pailsėję, kupini vasaros įspūdžių. Bibliotekininkė  pasidžiaugė, kad į popietę susirinko vaikučiai, kurie dažniausiai lankosi bibliotekoje ir myli knygą. Biblioteka nuo birželio 15 d. iki rugsėjo 1 d. kvietė savo skaitytojus dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje „Vasarokime su knyga“. Šios akcijos simbolis – knygų medis.  Kiekvienai perskaitytai knygai buvo užpildomas medžio formos lapelis su autoriaus pavarde bei knygos pavadinimu ir klijuojamas ant simbolinio medžio. Žalios spalvos lapelius klijavo suaugę, oranžinės spalvos lapelius klijavo vaikai. Aktyviausi skaitytojai buvo vaikai. Iš suaugusiųjų daugiausiai knygų perskaitė: Bronius Laikūnas, Daiva Petrevičienė, Ona Niekienė . Iš vaikų – Ūla Vosyliūtė, Elora Povilaitytė, Orinta Muižytė, Matas Ščelkunovas.

Vasaros pradžioje skaitytojams buvo pasiūlyta išrinkti  skaitomiausią Vasaros knygą, kuri bus paskelbta  Vasaros knyga. Vaikučiai skaitomiausia  Vasaros knyga išrinko Vytauto Račicko „Stebuklingas portfelis“. Bibliotekoje buvo sukurtas paveikslas, kuriame gėlės žiedlapiuose buvo įrašyta Vasaros knyga, bei kitos didžiausią skaitomumą pelniusios knygos, skaitytojų mintys apie jas.

Rugilė Skirmantaitė ir Orinta Muižytė dalyvavo akcijoje „Vasaros skaitymo iššūkis“. Už aktyvų dalyvavimą apdovanotos prizais.

Popietės pabaigoje visi vaikučiai gavo dovanų po knygutę, vaišinosi saldumynais, žaidė žaidimus, dalijosi vasaros įspūdžiais.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė