2018 metų birželio 25 diena Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje prasidėjo šurmulingai. Biblioteka sulaukė svečių – VšĮ „Eterna Vita“ Vaikų dienos centro ugdytinių su vadove Asta Bugiene. Vaikai buvo pakviesti išbandyti Ebru meną – tapymą ant vandens. Ebru menas ypatingas tuo, jog visos naudojamos priemonės yra natūralios: dažai, teptukai, specialios lazdelės, popierius ir kt. Net ir nelabai mėgstantys piešti susidomėjo šia technika ir sukūrė tikrai įstabius ir nepakartojamus piešinius. Nors visi naudojo tas pačias spalvas – piešiniai –  unikalūs bei išskirtiniai.
Nutapę bei pasidžiaugę gautu rezultatu, pasiūlėme susitikimą pratęsti visai kita tematika. Į biblioteką pakvietėme ir bibliotekos vaikų klubo „Smalsučiai“ nares. Kelios iš jų priklauso visuomeninei savanoriškai vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymo organizacijai – skautams. Kadangi 2018 metai yra paskelbti Lietuvos skautų judėjimo metais, Vilija, Meda ir Urtė papasakojo susirinkusiems įdomių faktų apie skautų gyvenimą. Visų pirma, būtina žinoti, jog skautai siekia ugdyti savo narius dorais, kilnios dvasios, tvirto būdo, sveikais, sąmoningais, mylinčiais gamtą žmonėmis ir naudingais piliečiais savo valstybei. Mergaitės atėjo po kaklu pasirišusios skautų skiriamuoju ženklu – skarelėmis. Iš pasakojimo buvo galima susidaryti įspūdį, jog tapti nariu turėtų norėti kiekvienas, nes veiklos skautų gyvenime tikrai netrūksta: stovyklos, žygiai, degantys laužai, pokalbiai iki paryčių. Pažaidę kelis „skautiškus“ žaidimus VšĮ „Eterna Vita“ ugdytiniai teigė tikrai susidomėję skautų veikla bei pažadėjo pamąstyti apie narystę Žemaitijos skautų organizacijoje.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė