Skip to content Skip to footer

BIBLIOTEKU METAI _LOGO_SPALVOTAS2

2016 m. vasario 25–28 d., knygų mylėtojai tradiciškai rinkosi kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje. 2016-ieji paskelbti Bibliotekų metais. Ta proga visi lankytojai turi galimybę apsilankyti ir čia įsikūrusioje Bibliotekų erdvėje, kurioje įvairios Lietuvos bibliotekos siūlo kaip niekad daug įvairių edukacinių užsiėmimų ir pramogų. Joje lankėsi ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų grupė — pasisemti patirties ir naujų idėjų bei pasidalyti savo pasiekimais.
Bibliotekų erdvė – tai interaktyvi ir visiems atvira poilsio zona, skirta tiek mažam, tiek dideliam mugės lankytojui, kurioje rasite ne tik jaukią vietą poilsiui, knygai paskaityti, bet galėsite aplankyti čia veikiančias parodas, pasklaidyti knygas neįprastos tematikos skaitykloje, įsitraukti į kūrybines dirbtuves, žaidimus ir kitus čia siūlomus dar niekur nematytus užsiėmimus.
Parodų mėgėjams — Bibliotekų erdvėje veikiančios parodos. Kauno apskrities viešoji biblioteka organizavo parodą „Asmenybė ir knyga“, kurią sudaro įvairių visuomenės veikėjų, muzikantų, rašytojų ir kitų garsių žmonių mintys apie mėgstamiausias ir įsimintiniausias knygas.

Džiugu, kad pirmą kartą 17-oje tarptautinėje knygų mugėje eksponuojamos Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  virtualios parodos – „Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekai – 90“ ir „Kuršėnų biblioteka – lituanistikos atminties ir sklaidos vieta, skirta kalbininko prof. Vytauto Vitkausko 80-mečiui“. Įdomias ir turiningas ir vizualiai patrauklias virtualias parodas parengė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausias bibliotekininkas edukacinei ir projektinei veiklai Almantas Šlivinskas, vyriausioji bibliografė Zita Lažinskaitė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Vida Ragauskienė. Pasak vyriausiojo bibliotekininko Almanto Šlivinsko,  parodos sulaukė didžiulio mugės lankytojų susidomėjimo.

Bibliotekų erdvėje – siūlomi ir kiti dar niekur nematyti užsiėmimai.
Vienas tokių netikėtų užsiėmimų – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos organizuojama „Literatūrinė vaistinė“, skirta pristatyti knygą kaip vaistą ar gyvenimo papildą. Joje apsilankiusiems skaitytojams edukacinę literatūrinę terapiją ves ne tik bibliotekininkai-vaistininkai, bet ir ekspertai-psichologai, biblioterapijos specialistai. Skaitytojams siūloma pasirinkti knygą, kuri gali padėti išspręsti gyvenime kylančias problemas.
Jau ne pirmus metus erdvėje veikia „Gyvoji biblioteka“, kur knygos yra žmonės, o skaitymas – pokalbis. Tai neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Šią biblioteką sudaro Gyvosios knygos (pašnekovai iš įvairių socialinių sluoksnių), bibliotekininkai ir skaitytojai. Pasirinkęs pašnekovą, skaitytojas gali užduoti jam rūpimus klausimus ir išgirsti atsakymus.
Mugės svečių dėmesį turėtų atkreipti šioje Bibliotekų erdvėje vyksiantys kūrybiniai ir žaismingi užsiėmimai, kuriuos pristato Vilniaus universiteto biblioteka ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2“.
Visomis mugės dienomis tobulinti kūrybinius įgūdžius  galima ir asmeninio knygos ženklo, vadinamo ekslibrisu, kūrimo dirbtuvėse, kur kiekvienas galės išbandyti unikalias spaudimo stakles.
Bibliotekų erdvę koordinuoja Vilniaus universiteto biblioteka kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.
Visa programa: http://www.vilniausknygumuge.lt/repository/2016/Bibliotek&%23371;%20erdv&%23279;s%20programa.pdf

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Informacijos ir kraštotyros skyrius

 

Komentaras