2017 m. gegužės 11 d.  mokiniai iš Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos smagiai laiką praleido viktorinoje „Linksmai žaidžiu – gražiai kalbu“, kurią organizavo Ginkūnų bibliotekos bibliotekininkė Rimvida Linauskienė. Šios netradicinės lietuvių kalbos pamokos-viktorinos tikslas – ne tik patikrinti moksleivių gimtosios kalbos žinias, bet ir ugdyti meilę lietuviškam žodžiui, paskatinti didžiuotis gimtąja kalba.
Dvi mokinių komandos varžėsi, kas taisyklingiau pataisys tekstą, sukurs pastraipą, kurios visi žodžiai prasideda ta pačia raide,  iš duoto žodžio sudarys kuo daugiau daiktavardžių, tiksliau įmins mįsles.
Mokiniai buvo labai aktyvūs, ugdė bendravimo įgūdžius ir kūrybiškumą, lavino komandinio darbo įgūdžius, pagilino žinias iš kalbos kultūros, literatūros ir tautosakos, patyrė daug teigiamų emocijų. Moksleiviai taip pat sudalyvavo bibliotekos skelbtoje akcijoje „Užrašyk gražiausią lietuvišką žodį“. Sukurtas gimtosios kalbos medis pasipuošė gražiausių žodžių lapais.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė