Gimtoji kalba yra kiekvienos tautos tapatybės dalis, turtas, kuris turi būti saugomas ir perduodamas iš kartos į kartą. Minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Paežerių bibliotekoje 2020 m. vasario 27 d. vyko viktorina ,,Moki žodį – žinai kelią“. Bibliotekininkė Siga Paplauskienė dalyvėms išdalino lapus su užduotimis. Teko atsakyti į klausimus apie lietuvių kalbą, paaiškinti žodžius, kurie buvo ar yra ir dabar vartojami šnekamojoje kalboje. Viktorinai pasibaigus, dalyvės neskubėjo namo, o prisiminė augiau žodžių, kuriuos kasdieninėje kalboje vartojo jų tėvai, bandė kalbėti žemaitiškai. Kad ir negausus būrelis dalyvių susirinko, tačiau išgirsti žodžiai, posakiai sukėlė geras emocijas, nes ne visi žemaitiškai pasakyti  buvo lengvai suprantami.

Siga Paplauskienė,
Paežerių bibliotekos bibliotekininkė