„Gaidys – kiemo šeimininkas, tvarkdarys. Jis visą laiką vedžiojasi vištas, rūpinasi jomis: radęs skanesnį grūdą kviečia lesti, o pajutęs pavojų iškart perspėja, kad jo „haremas“ spėtų pasislėpti. Galima būtų teigti, kad gaidys elgiasi, kaip geras, rūpestingas ir protingas vyras“ – juokiasi gruzdietė pedagogė Rita Gaidamavičiūtė apibūdindama savo gaidžių kolekciją.

Skulptūrėlės, įvairi atributika yra kolekcionuojama jau penkeri metai. Iš medžio, porceliano, stiklo, molio, metalo, plastmasės padaryti paukščiai turi ne tik estetinę, bet ir praktinę funkciją: tai ir gaideliu puoštas puodelis, lėkštutė, žvakė, rankš­luostis ir t.t.

Gaidžio simbolika puoštų eksponatų kolekcininkės namuose yra per šimtą ir nuolat daugėja – kas dovanoja, kas iš kelionių parveža… Kolekcijos pradžia – gaidelis, draugų parvežtas iš Prancūzijos, kur, kaip žinia, yra neoficialus šios šalies simbolis. Matyt, gaidelio būta stebuklingo – paskui save į namus pradėjo traukti kitus giedorius…

„Vietnamiečių priežodis sako, kad gaidys suras kirminą net jei reikės giliai kasti kojomis ir snapu, tad visiems, aplankiusiems parodėlę, linkiu po krislelį gaidelio giedoriaus budrumo, narsumo, drąsos, užsispyrimo siekiant tikslų…“.

Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d. Kviečiame apsilankyti!

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė