regular_vasarasuknyga_spalvotasAtšilęs oras Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos  Vaikų literatūros skyriaus klubo „Veikdamas augu, mąstau  tobulėju“ narius išviliojo  į  bibliotekos kiemelį.  Vyko  edukacinis užsiėmimas  „Susipažink su pasakų  rūšimis ir sukurk pasaką“. Tai jau antras bibliotekos klubo užsiėmimas, kurį lanko aktyviausi bibliotekos skaitytojai ir bibliotekos partneriai VšĮ „ETERNA VITA“ vaikų dienos centro lankytojai (vadovė Asta Bugienė). Šia  veikla  biblioteka taip pat prisideda prie skaitymų, vykstančių visoje Lietuvoje, „Vasara su knyga“, skelbiančių bendrą žinią „Skaitymas yra atostogos, skaitymas yra malonumas, skaitymas yra  bendravimas“.
Išsitiesę pievutėje, vaikai  susipažino su pasakų rūšimis, sužinojo kaip jos atsirado, paklausė bibliotekininkių sekamos šmaikščios melų pasakos.  Po to buvo „patikrintos“ ir pačių žinios.  Išdalinti  lapai  su užduotimis. Vaikai noriai įsijungė į veiklą.  Reikėjo atsakyti:  kaip prasideda pasakos, kokie personažai būna pasakose, be ko negali būti pasaka ir kt. Jaunieji renginio dalyviai atsakinėjo įdomiai ir originaliai. Dalyvaujantiems pirmą kartą klubo veikloje  buvo įteikti  klubo nario pažymėjimai.  Linksmai nusiteikę išsiskirstėme, sutarę susitikti po dviejų savaičių.

Janina Spulginienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja