(Fotoreportažas „Vasara su knyga“ Gilaičių bibliotekoje)

Gilaičių bibliotekos jaunieji skaitytojai aktyviai dalyvavo vasaros skaitymo iššūkyje. Dešimt aktyviausių jau įveikė arba baigia įveikti knygų skaitymą su užduotimis, pildydami iššūkio bukletus, bei registruodamiesi į internetinės nuorodos „Žalią debesį“.
Rugsėjui vis labiau artėjant, ir akcijai „Vasara su knyga“ baigiantis, nutarėme parengti fotoreportažą apie iniciatyviausius bibliotekos draugus. Nepatingėjome apsilankyti su foto aparatu ir užrašais pas kiekvieną iš dešimties skaitytojų ir foto blykste juos užfiksuoti su mylimiausia iššūkio knygele namų aplinkoje. Pasidomėjome ką vaikai veikia kai neskaito, kokie jų pomėgiai. Malonu, kad iššūkyje dalyvavo ne vien gilaitiškiai, bet ir iš kitų vietovių vasaroti pas senelius ir gimines atvykę vaikai. Vienas iš dalyvių – Domas Česnaitis su sese Jogaile atvyko pas senelius iš Suomijos. Berniukas ten mokosi nacionalinėje mokykloje ketvirtoje klasėje, o sesutė – antrokė. Domas įsijungė į veiklą įpusėjus skaitymo iššūkiui, bet spėjo pasivyti ir aplenkti sparčiausiai skaitančius. Aurėja Toleikytė pas senelę atvyko iš Vilniaus ir jau perskaitė  septynias knygas, nors mergaitė rugsėjį eis tik į antrą klasę. Taip pat sėkmingai knygų iššūkyje dalyvauja: Gerda Bernotaitė, Goda Ribakovaitė, Amelija Šadlauskaitė, Viltė Jocaitė, Jaunius Mockus, Vilija Ribakovaitė, Arnas Užemeckas.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė