Saulės ir knygos paskirtis vienoda – šviesti ir šildyti. Bibliotekininkė Vida Bernotienė kalbėjo apie knygučių skaitymo svarbą nuo kūdikystės iki senatvės. Vaiko požiūris į knygą priklauso nuo šeimos. Dažniausiai, jeigu skaito knygas suaugusieji, tai skaito ir vaikai. Būkime pavyzdžiu jiems. Skaitykime nuo kūdikystės, nes skaitymas lavina vaiko vaizduotę, ugdo gebėjimą vartoti kalbą, formuluoti ir išsakyti savo mintis ir jausmus. Kaip daryti, kad skaitymas vaikams būtų įdomus? Drauge su vaikais skaityti, pasakoti, leisti vaikams vartyti knygeles, žiūrėti į jas kiek vaikas nori ir t.t. . Rugpjūčio 17 dieną Varputėnų bibliotekoje vyko popietė, skirta interaktyvių knygučių pristatymui. Tai ir yra priemonė, kuri padeda skatinti skaitymą. Interaktyvios knygos – tai knygos su papildyta realybe. Jos – muzikinės, pažintinės, pramoginės. Skaitymą paverčiame linksma ir įdomia veikla. Interaktyvių knygučių, planšetinius kompiuterius atsivežė ir jas pristatė Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė Neringa Skėrytė. Popietės dalyviai į savo mobiliuosius telefonus atsisiuntė programėles ir išbandė knygutes. Ši patirtis visiems dalyviams buvo nauja ir labai patiko. Skaitykime, žaiskime ir tobulėkime.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė