Lapkričio 15 dieną bibliotekoje surengta popietė, skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei paminėti. Pirmiausiai su renginio dalyviais apžvelgėme parodą, skirtą Astrid Anna Emilia Lindgren 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Bibliotekininkė Vida Bernotienė apžvelgė švedų rašytojos biografiją, jos kūrybinį kelią.
Pristatyta rašytojos Ullos-Lenos Lundberg bibliografija, apdovanojimai ir romanas „Ledas“, kurio ištraukas perskaitėme. Žmonių gyvenimas, jų buitis ir darbai kitapus Baltijos jūros ir visada laukimas atplaukiančių laivų. Jų siluetai neišnyksta nei per lietų, nei pakilus bangoms. Žiemą ledo rogės tarnauja šeimoms. Vaizduojamas kitoks gyvenimas, tačiau draugiškas ir linksmas.
Šių metų tema – Šiaurės salos. Varputėnų bibliotekininkė su skaitytojomis pasirinko padiskutuoti apie Daniją, nes dviejų dalyvių atžalos ten gyvena ir joms teko pakeliauti po šią šalį. Žiūrėdamos kelionių akimirkas nuotraukose renginio dalyvės grožėjosi Kopenhagos pilimis, miesto įžymiomis vietomis, gamta.
Bibliotekininkė V. Bernotienė dalyvėms pristatė naująjį Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išleistą kalendorių „Lietuvos šimtmečio atspindžiai Šiaulių rajone“. Pasidžiaugta informacijos gausa apie rajono istoriją, ypač įdomiomis istorinėmis nuotraukomis.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė