2019 m. lapkričio 14 dieną Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcio centro 3 klasės mokiniai ir jų mokytoja Gitana Sudeikienė atvyko į Aukštelkės biblioteką, kurioje vyko tradicinė valandėlė, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei. Šių metų tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus, jaunuolius ir suaugusius šventei literatūros takais. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.
Šiais metais asociacijai „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčiant 100 metų jubiliejų, Šiaurės šalių literatūros savaitė norėjo išskirti skandinavų literatūrą. Dėl to skaitymams siūlomos knygos yra iš Danijos, Norvegijos ir Švedijos.
Žvakių šviesoje mokiniai kartu su mokytoja Gitana Sudeikiene klausėsi ištraukos iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“, kurią skaitė Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Roberta Šinušienė. Po skaitymo trumpai aptarėme perskaitytą ištrauką. Vaikai dalyvavo viktorinoje, kurią buvo paruošusi bibliotekininkė, po to mokiniai piešė Pepę Ilgakojinę.
Aukštelkės bibliotekoje veikė spaudinių paroda „Šventės Šiaurės šalyse“, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei.

Roberta Šinušienė,
Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė