siaures2-600x305Auštant lapkričio 14 dienos rytui Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos užtraukusios užuolaidas, pritemdžiusios šviesas ir uždegusios keletą žvakių, sukūrė jaudinančią atmosferą, padėsiančią nusiteikti skaitymams, kurie skirti Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Bibliotekininkės nekantriai laukė Stasio Anglickio mokyklos 4B klasės moksleivių (mokytoja Danguolė Petrulienė).

Atvykusius ketvirtokus pirmiausiai pasitiko specialiai šventei paruošta spaudinių paroda „Po Šiaurės pašvaistės laužu“, kuri padėjo mokiniams prisiminti visas Šiaurės šalis, pagrindinius šiauriečius rašytojus, pristatyta šventinės savaitės tema – Ateitis Šiaurės šalyse.

Vaikams apšilus ir jaukiai įsitaisius įsibėgėjo privalomo teksto Stian Hole „Garmano vasara“ skaitymas. Išklausę pasakojimą apie Garmaną, vaikai suskubo dalintis savo prisiminimais, išgyvenimais, baimėmis, džiaugsmais prieš pradedant lankyti mokyklą. Netrukus įsivyravo diskusija, kurios metu mokiniai pasidalijo savo baimėmis užaugti, pasenti, tačiau didžiausias ketvirtokų nerimas – būsima penktoji klasė.

Visos knygos turi paskutinį puslapį, taigi, ir pabaigą. Tačiau tai visai nereiškia, kad istorija negali gyvuoti toliau mūsų mintyse. Su tokia intencija pasiūlyta vaikams pratęsti pasakojimą rašant rašinį, apie Garmaną ir jo sėkmę mokykloje. Būsimi penktokai mielai sutiko įsivaizduoti berniuko ateitį, pasidžiaugė neįprastu rytmečių ir iškeliavo kupini šventinės nuotaikos.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė