Nors tarptautinė teatro diena buvo kovo 27 dieną ir vaikai ją buvo kiek primiršę, 2018 metų balandžio 13 dieną susitikę su bibliotekos vaikų klubu „Smalsučiai“ nusprendėme ją prisiminti. Pasitelkę bibliotekoje turimą „Lėlių teatro“ rinkinį, kurį sudaro knygelė su trimis pasakomis, dekoracijos ir dvipusės lėlės, nusprendėme bent trumpam pabūti aktoriais. Įsitraukus ir bibliotekininkei Vilmai Grudžinskienei, pirmoji suvaidinta pasaka buvo „Raudonkepuraitė“. Kadangi sekėsi itin gerai ir mergaitėms labai patiko, pažaidėme ir likusias dvi pasakas – „Vilkas ir ožiukai“ bei „Trys paršiukai“. Džiugu, jog suvaidinti teko visoms. Kadangi tokią edukaciją išbandėme pirmą kartą, buvo gera matyti besišypsančius vaikų veidus ir troškimą išbandyti save vis kitoje rolėje. Taip pat bibliotekininkė supažindino vaikus su rankų šešėlių teatru. Prieš išbandant šitą įdomų ir, kaip galbūt atrodo, ne itin lengvą meną, pažiūrėjome trumpą video filmuką, kaip šešėlių teatrą vaidina profesionalūs aktoriai. Jie teigia, jog pats šešėlių teatras (širma, apšvietimas) yra tik pagalbinė priemonė, o didžiausias ir pagrindinis darbas tenka aktoriams. Taigi, pasitelkus turimą bibliotekos įrangą, pritemdžius šviesą, pasitelkę tik savo rankas ir pirštus vaikai pabandė išgauti įvairiausius gyvūnus. Na ir joms puikiai sekėsi! O bibliotekininkėms liko atspėti, kokius gyvūnus bei paukščius vaizduoja mergaitės. Puikiai sekėsi pademonstruoti erelį, šunį, briedį. Kaip visada, laikas lekia šuoliais. Likus dar kelioms minutėms susitarėme kitąkart bibliotekos kino erdvėje atidaryti kino filmų peržiūrų sezoną su spragintais kukurūzais ir labai gera nuotaika.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė