Tradiciškai Gruzdžių  lopšelio-darželio „Puriena“ priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja Gintare Tautkiene per vaikiškos knygos gimtadienį skuba į biblioteką. Ir šias metais, balandžio 3 dieną visas būrys mažųjų knygelių mylėtojų sugužėjo į šventę ,,Į svečius kviečia pasaka“.
Šventiškai papuoštame vaikų literatūros skyriuje juos pasitiko bibliotekos lėlių teatro „Stebuklingas lagaminas“ veikėjai, kurie pakvietė vaikus į teatro kambarį, kur jų laukė Pasaka (vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė). Visada smagu susitikti ja, išgirsti kažką naujo. O šį kartą tai buvo linksmas pasakojimas apie keisto triušio nuotykį, pagal Emily Mackenzie knygelę ,,Ieškomas knygų vagis – triušis Ralfis“.
Atėję į vaikų skyrių, darželinukai rado nuliūdusią vyresniąją bibliotekininkę Lionginą Šufinskienę, o ant stalo gulinčias ir  popierinėmis ašaromis verkiančias knygeles.  Kodėl knygelės verkia? Bibliotekininkė paaiškino, kad jos verkia, nes yra murzinos, aplamdytais lapais, su jomis vaikai blogai elgėsi. Kad knygeles išsaugoti, nelankstyti jų lapų, vaikai nusprendė pagaminti knygutėms skirtukus. Bibliotekininkėms padedant darželinukai įsitraukė į įdomią veiklą ir pagamino spalvingų ir  žaismingų knygų skirtukų.
Ir koks gi gimtadienis be torto. Tik šį kartą tai buvo ypatingas tortas – pagamintas iš pačių skaniausių pasaulyje saldainių. Taip nusprendė šventės dalyviai.
Visus nustebino tuo metu bibliotekoje vykstanti Reginos Žemeckienės ir Ritos Gaidamavičiūtės skirtukų paroda. Tai dvi kolekcininkės, kurios renka knygų skirtukus ir į parodą atnešė daugiau kaip 300 surinktų knygų skirtukų.
Paroda vyks iki balandžio 14 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

Liongina Šufinskienė ir Jurgita Jasiškytė,