UŽSIĖMIMAS „SENO ŽAISLO ISTORIJA“ AUKŠTELKĖS BIBLIOTEKOJE

Lapkričio 23 dieną Aukštelkės bibliotekoje vyko užsiėmimai skirti integruotai dienai „Seno žaislo istorija“. Aukštelkės mokyklos 2 ir 4 klasės mokiniai kartu su mokytojomis: Lina Valauskienė ir Gitana Sadeikiene, bibliotekoje klausėsi Aukštelkės mokyklos mokytojos Linos Valauskienės, kuri trumpai pristatė būsimus užsiėmimus bibliotekoje. Gitana Sadeikienė mokiniams skaitė pasaką „Medinukas nubunda“, vaikai  klausėsi atidžiai, nes reikėjo pasakyti, apie ką buvo pasaka. Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Stasė Stonkuvienė trumpai papasakojo apie senovinius žaislus su kuriais pati žaisdavo: žaislas vilkelis, kubikas-rubikas, medinis arkliukas ir t.t, parodė, kokiais žaislais pati anksčiau žaisdavo, kokiais žaislais puošdavo kalėdinę eglutę. Vyko diskusija apie senovinius žaislus, mokytoja Lina Valauskienė parodė, kokie žaislai buvo siuvami. Vaikams prieš renginį buvo skirta užduotis paklausti savo tėvelių, močiučių, prosenelių ir t.t., kokie buvo jų vaikystės žaislai. Iš pasakojimų paaiškėjo, kad žaislų buvo labai nedaug: tai mediniai žaislai arba tokie, kuriuos pasidarydavo patys: pasisiūdavo lėles iš medžiagos skiaučių, pasidarydavo šaudyklę ir kt. Antroji užduotis buvo praktinė, reikėjo susiskirstyti po du, nupiešti senovinį žaislą ir parašyti 3—4 sakinius apie šį žaislą. Mokiniai pristatė savo nupieštus žaislus ir papasakojo apie juos.
Visi susirinkusieji pasidžiaugė prasminga ir įdomia veikla. Vaikai papasakojo ne tik apie savo žaislus, bet ir sužinojo apie tai, kokiais žaidė jų tėvai ir seneliai, galėjo palyginti, kaip viskas pasikeitė ar kas išliko iki šių dienų.

Roberta Ščeponavičiūtė,
Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė