Tryliktasis Nacionalinis diktantas prasidėjo 2020 m. vasario 28 dieną, 11 valandą. Diktantas buvo transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt, jo tekstą skaitė LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Marijus Žiedas. Šių metų diktanto teksto „Milinė“ autorė – prozininkė, publicistė ir poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Birutė Jonuškaitė.
„Visus lietuvių kalbos mylėtojus kviečiame rašyti. Vietų, kur galima rašyti, tikrai labai daug. Vien bibliotekų, kuriose rašysime, yra daugiau nei 70 ir šis sąrašas nuolat pildomas. Taip pat labai kviečiame visus, kurie rašyti apsisprendė spontaniškai, tiesiog įsijungti Lietuvos radiją. Rašyti galima ir namuose, laukiame visų darbų“, – diktanto išvakarėse sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.
Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir galės rašyti joms patogiu laiku vasario 28 – kovo 1 d. Diktantą planuoja rašyti JAV, Norvegijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Buriatijos ir kt. šalių lietuvių bendruomenės.
Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu jau trečius metus iš eilės organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.
Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.
Šiemet net šešiuose Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose buvo rašomas Nacionalinis diktantas – Gruzdžių Augustino Griciaus, Kairių, Ginkūnų, Naisių, Raudėnų ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko. Diktantą bibliotekose rašė 42 rajono gyventojai. Gausiausiai – po dešimt – diktantą rašė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bei Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekose, Naisių ir Raudėnų bibliotekose – po aštuonis, Kairių ir Ginkūnų bibliotekose – po tris lietuvių kalbos mylėtojus.
„Šiemet Nacionalinį lietuvių kalbos diktantą rašyti kvietėme į Naisių biblioteką. Dauguma dalyvių rašė  pirmą kartą. Visus maloniai nustebino geras teksto skaitymas, tad nebuvo labai sunku rašyti“, – savo įspūdžiais apie diktanto rašymą dalijosi Naisių bibliotekos bibliotekininkė Benita Dabregienė.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

išsamiau apie diktanto rašymą tinklalapyje>> https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1146848/lietuva-rase-nacionalini-diktanta-marijus-ziedas-skaite-birutes-jonuskaites-teksta#

Nuotraukos: Lionginos Šufinskienė, Danutės Slavinskienės, Benitos Dabregienės, Astos Urbelienės, Ramutės Preimontienės