2018 m. spalio 18 d. Gilvyčių ir Bazilionų bibliotekose vyko edukaciniai, dailės terapiniai užsiėmimai su Ebru technika. Užsiėmimus vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė.
Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu, vėliau išplito po visą pasaulį, įgavo skirtingus pavadinimus (Ebre – „pelėsinis popierius“ Senovės Kinijoje, Abru – „Vandens veidas“ Centrinėje Azijoje bei dar daug kitų). Apie XVI a. išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma UNESCO kultūros paveldo.
Užsiėmimų pradžioje vyko meno ir neįprastų priemonių pristatymas, tapomas parodomasis piešinys, kurio metu edukatorė parode, kaip išgauti įvairius ornamentus, norimą foną. Vėliau kiekvienam dalyviui padėta nutapyti savo kūrinį ir jį nuimti ant popieriaus. Užsiėmimo metu kalbėjome ir apie piešiniui pasirenkamų spalvų reikšmes.
Tapyba ant vandens (ebru) išskiria šiomis savybėmis: emocijų išliejimas, pasitikėjimo savimi ir motyvacijos ugdymas, rankų judesių lavinimas, dėmėsio lavinimas ir kūrybiškumo ugdymas.
Bibliotekos edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavo ir vaikai ir suaugę, tačiau džiaugsmo kūrybos procese netrūko nei vienam iš dalyvių, o svarbiausia, kad netgi tie, kurie neturi polinkio ar pomėgio menui sukūrė išradingus, kupinus rudeniškų spalvų ir raštų piešinius.

Asta Platiakienė,
Bazilionų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė