2017 metų spalio paskutinį penktadienį Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vėl aidi juokas. Bibliotekininkėms dieną praskaidrina vaikų klubo „Smalsučiai“ nuolatinės dalyvės. Tačiau netrukus visos surimtėja. Šio susitikimo temai tikrai reikėjo ypatingo susikaupimo. Taigi, visos susėdusios rateliu nusikėlėme į labai seniai praėjusį laikotarpį, kai žmonės vilkėdavo ne madingus džinsus, o tautinį kostiumą. Panašu, kad mergaitės tikrai daug žino ir nemažai galėjo papasakoti, kuo ir kodėl skiriasi tautiniai kostiumai, kodėl aukštaičiai, žemaičiai, dzūkai ir suvalkiečiai vilkėjo skirtingus kostiumus. Kad būtų dar įdomiau, perskaitėme edukacinę knygą su užduotėlėmis „Sena spinta: kodėl senovėje žmonės taip keistai rengėsi?“. Knyga labai informatyvi: ten radome išsamius atsakymus į šiuolaikiniams vaikams kylančius klausimus, kas gi tie keisti galvos apdangalai, kuriuos senovėje nešiodavo moterys, su kuo moterys ausdavo lininius ir vilnonius kostiumus, kur pirkdavo drabužius, jei nebuvo prekybos centrų. Knyga išties įdomi. Smagu ir džiugu širdžiai, kad vaikai žino, kaip atrodo tautinis kostiumas, iš ko jis pasiūtas ir kuo jis mums, lietuviams, svarbus ir ypatingas.
Tuo pačiu susitikimu nepamiršome sudalyvauti ir projekte. Artėjant valstybės šimtmečiui Valstybės pažinimo centras kviečia leistis į dvylikos užduočių Laisvės kelionę. Kiekvieną mėnesį – vis naujas iššūkis, padėsiantis susipažinti su 1917 m. Vilniaus konferencijoje išrinkta Lietuvos Taryba. Spalio mėnesio užduotis – užfiksuoti akimirką su mėgstamiausiomis lietuvių autorių knygomis rankose arba nufilmuoti trumpą filmuką, įamžinti savo knygų lentyną ir pristatyti mėgstamiausių lietuvių autorių knygas, papasakoti, kodėl pasirinktos būtent šios knygos. Pateiktą užduotį įvykdėme: nufilmavome trumpą filmuką, kuriame kiekviena klubo narė pristatė mėgstamiausio lietuvių autoriaus knygą ir kodėl pasirinko būtent ją. Labai šaunu, nes nufilmuoti pavyko iš pirmo karto!

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė