Su pirmais saulės spinduliais birželio 1-ąją atėjo ne tik vasara, bet kaip ir kasmet, nuo 1950-ųjų metų, Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šiemet ji buvo minima septyniasdešimtąjį kartą. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Šalia vaikų teisių nereikia pamiršti, kad yra ir vaikų pareigos, kurios taip pat labai svarbios. Vaikai laikydamiesi pareigų užauga sveikais, laisvais ir gerais žmonėmis. Visos vaikų teisės ir pareigos yra surašytos VAIKO TEISIŲ KONVENCIJOJE.

Birželio pirmosios popietę po ilgos pertraukos vaikai buvo pakviesti į Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrių filmo peržiūrai ir paminėti Tarptautinės vaikų gynimo dienos. Su susirinkusiais vaikučiais bibliotekininkė Neringa Skėrytė kalbėjo, kokios yra vaikų teisės, kaip reikia elgtis, kad užaugtų gerais, išsilavinusiais, tvarkingais, laisvais valstybės piliečiais. Po rimtų diskusijų bendru nutarimu vaikai išsirinko filmą „Pagrobta princesė“, kurio nė vienas dar nebuvo matęs. Kokia vaikų šventė be balionų? Mažieji bibliotekos lankytojai po filmo galėjo neštis namo po tiek balionų, kiek pajėgė pasiimti.

Vaikai – tai Dievo DOVANA, kurią gavę įsipareigojam juos besąlygiškai mylėti, gerbti, saugoti ir išauklėti geresniais žmonėmis, negu esame patys.

Neringa Skėrytė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė