Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Tai tarsi raginimas rūpintis, globoti, gerbti kalbas, nes kiekviena jų yra visos žmonijos dvasinis turtas.
Į Naisių literatūros muziejų 2018 m. vasario 28 d. pakvietėme Naisių mokyklos mokinius, į Tarptautinei gimtosios kalbos dienai skirtas kūrybines dirbtuvėles „Tautinis trispalvis knygos skirtukas“. Muziejininkė Rita Žukauskienė papasakojo apie skirtukų istoriją. kam reikalingi knygos skirtukai. Vaikams buvo pasiūlyta patiems sukurti trispalvį knygos skirtuką ir apipavidalinti, bei užrašyti patarlę, posakį apie gimtąją kalbą.
Mokiniams baigus darbus, Naisių bibliotekininkė Benita Dabregienė pasiūlė pažaisti. Pirmiausia vaikai turėjo atsakyti į mįsles. Kiekvienas atspėjęs gavo dovanėlę – skirtuką. Vėliau dalyviai turėjo greitai sugalvoti po tris žodžius iš pasiūlytos raidės, visiems kartu sukurti pasaką. Gimtosios kalbos dienos renginiu buvo siekiama parodyt, kad lietuvių kalba yra turtinga, graži ir labai sena.  Renginio metu mokiniai susipažino su lituanisto Vytauto Šalavėjaus skirtukų paroda.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė