2017 m. gegužės 24 dieną Gilaičių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „ŠVIEČIANTYS SMĖLIO STALIUKAI – NAUJA DAILĖS PRIEMONĖ“. Su šia įdomia ir pažangia dailės rūšimi supažindino Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė.
Vaikai labai susikaupę  kūrė piešinukus ant smėlio, išbandė kinetinį smėlį ir jo galimybes, gamino dirbinius ant vandens, lašindami žvakės vašką. Daug gerų emocijų suteikė tai, kad visi kūrybiniai darbai buvo apšviesti vis skirtingomis spalvomis, nes vaikai tuos pačius objektus galėjo išvysti naujai.
Jaunieji gilaitiškiai ne tik piešė ant smėlio, lašino įvairiaspalvį žvakių vašką gaudami  įvairių formų kūrinius ant vandens, bet ir paruošė teisingus atsakymus į  mielos viešnios Robertos užmintas mįsles ir minkles. Baigiantis užsiėmimui dauguma pastebėjo, kad laikas neįprastai greitai prabėgo, o dar taip norėjosi jį pratęsti…

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė