ŠVENTINIS RYTMETYS ŠIAULIŲ RAJONO DAUGĖLIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO UGDYTINIAMS ,,KVIEČIU TAVE Į LIETUVĄ“

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio-darželio „Voveriukų” ir „Kiškučių” grupių vaikai, mamos ir pedagogės, susirinko į šventinį rytmetį, skirtą Kovo 11-osios dienos paminėjimui „Kviečiu tave į Lietuvą”. Rytmetys vyko Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Čia visus pasitiko Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Janina Spulginienė ir vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė. Jos pasakojo vaikams kuo žymi Kovo 11-osios diena, supažindino su Lietuvos vėliava ir herbu, rodė knygas apie Lietuvą. Darželinukai atsidėkodami deklamavo eilėraščius apie pavasarį ir Lietuvą. Susirinkusieji išgirdo Vytės Nemunėlio eilėraštį „Mano vytis ir trispalvė”, P. Širvio „Kačiukai”, A. Puišytės „Gimtinė”, K. Kazlauskienės „Tai gražumas tėviškėlės”, N. Morkūnaitės „Čia mano namai”.
Vaikai patyrė bendravimo džiaugsmą, pratinosi bendrauti su bibliotekos darbuotojomis, mokėsi kultūringo elgesio. Taip nuo ankstyvojo amžiaus vaikams skiepijama meilė ir pagarba savo šaliai ir jos žmonėms.
Vėliau vaikučiai apžiūrėjo visas bibliotekos patalpas, naujausias vaikiškas knygas, džiaugėsi gražiomis iliustracijomis, laikė rankose pačią storiausią ir mažiausią knygas, apžiūrėjo piešinių parodą „Tėvynės spalvų grožis”, parodė savo darbus mamoms, pasidžiaugė savais, grožėjosi draugų darbais. Vaikai įsitikino, kad jų veikla svarbi ne tik jam pačiam, bet ir kitiems. Dalyvavimas šventiniame rytmetyje padeda plėsti vaikų kūrybiškumo galimybėms, sudaro sąlygas atsiskleisti individualybei, pažadina norą tobulėti.
Dėkojame Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Dalia Zemlerienė,
Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio-darželio auklėtoja