Vasario 16-oji – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Tai džiugi visų mūsų šventė, sujungianti mus  į vieną darnią šeimą.
2019 metų vasario 15 dieną į Lietuvos trispalvės spalvomis  pasipuošusius Verbūnų kultūros namus rinkosi ir maži ir vyresni Verbūnų bendruomenės nariai. Čia vyko šventinė popietė  „Po tėviškės dangum“ ir edukaciniai užsiėmimai „Dalinkimės laisvės spalvomis“.
Renginius vedė Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė. Ji kvietė niekada nepamiršti savo krašto, saugoti ir puoselėti savo  tradicijas. Pasidžiaugė, kad į šventę susirinko tikrai mylintys savo Tėvynę, gerbiantys jos istoriją ir lietuvišką žodį. Istorijos mokytoja Irena Stonienė trumpai papasakojo apie vasario 16-osios svarbą mūsų tautos istorijai. Savo prisiminimais pasidalino vyriausia šventės dalyvė Genovaitė Skupienė.  Popietėje skambėjo nuoširdūs posmai, skambėjo lietuviškos dainos (poeziją skaitė Antanina Petrauskaitė, dainas atliko Verbūnų folkloro ansamblis „Rugelis“ vadovė Ona Baranauskienė). Renginio metu veikė knygų paroda ,,Tėviškės vardas – žemė gimtoji“.
Vėliau visi dalyviai buvo pakviesti dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose: „Virtualios  realybės žaidimai su akiniais“,  „Spalvų ir šviesos terapija su šviečiančiais molbertais“ „Piešimas  3D pieštukais“ ir „Piešimas ant vandens“. Edukacijas vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus darbuotojai: kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Roberta Rasikienė ir bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius. Susirinkusiųjų nuomone, visos edukacinės veiklos buvo labai patrauklios, leidžiančios išreikšti susikaupusias emocijas, patirti kūrybos džiaugsmą ir juo dalintis su šalia esančiais. Dėkojame edukatoriams už labai įdomiai pravestus užsiėmimus.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė