2018 m. sausio 18 dienos popietę Kužių gimnazijos pradinukai, lydimi savo mokytojų, rinkosi į jaukią gimnazijos mažąją salę, kur vyko susitikimas su knygos „ Kitoks pasaulis“ autore Monika Domeikiene. Pristatydama viešnią, Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė pasidžiaugė, kad gimnazijos pradinukai – aktyvūs Kužių bibliotekos skaitytojai, o paklausus vaikų , kurie iš jų neskaito knygučių , visi vieningai ir garsiai pareiškė, kad tarpe jų nėra nei vieno neskaitančio.
Rašytoja Monika Domeikienė vaikams papasakojo apie knygutę „Kitoks pasaulis“, jos atsiradimo istoriją, apie tai, kad pastarasis leidinys ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, kurie kartu su mažaisiais skaitytojais ieško žmogiškųjų vertybių ir kuria kitokį pasaulį. Malonu buvo stebėti kaip autorė betarpiškai bendrauja su vaikais, įjungia juos į diskusiją, nesibodi paprastų kasdienių temų, taip leisdama suprasti, kad kiekvienas dalyvis yra labai svarbus ir įdomus.
Rašytoja labai suprantamai ir originaliai pristatė savo kurtas skaidres –piešinius, ragindama kurti savas istorijas, pasakas, nebijoti fantazuoti ir svajoti. Autorė priminė, kad kuriant, svarbu būti kitokiu, išdrįsti daryti tai, ko niekad nedarei. Paklausus vaikų, kaip jie „auginasi kūrybinius raumenis“, pastarieji teisingai suvokę klausimą, pasakojo apie savus kūrybinius sumanymus, svajones. Baigiantis renginiui, mažieji smalsuoliai autorei pateikė daugybę klausimų: apie tai kada pradėjo rašyti, kiek istorijų per dieną sukuria, ar daug vaikystėje turėjo draugų, kada ateina kūrybinis įkvėpimas, kaip autorė jautėsi, kai išleido pirmąją savo knygą. Rašytoja labai stebėjosi aktyviais , žingeidžiais pradinukais, o tuo pačiu dėkojo mokytojoms, kad tokiais juos išugdė. Bibliotekininkė Rita Bielskienė autorei įteikė suvenyrą su Kužių simboliką, o gimnazijos direktorės pavaduotoja Edita Brasienė padovanojo neseniai išleistą Kužių gimnazijos 2016 metų metraštį. Po renginio kiekvienas norintis galėjo įsigyti knygutę „ Kitoks pasaulis“ su originaliu autorės palinkėjimu ir autografu.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė