Paskelbta  Bal 15, 2020

SU PASAULINE KULTŪROS DIENA!

PASAULINĖS KULTŪROS DIENOS PROGA DALINAMĖS ŠIAULIŲ
RAJONO KULTŪROS DARBUOTOJŲ PASIŪLYMAIS
JŪSŲ LAISVALAIKIUI:

Pasiūlymai kultūriniam laisvalaikiui_2020

Keletas faktų

Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena. Lietuvoje minima jau 14-ą kartą. Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino Kultūros dieną kaip atmintiną.
Kultūros dienos data susieta su Rericho paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. Šio pakto pagrindinė mintis – kultūros objektai ir juose dirbantis personalas yra aukščiau bet kokių karinių ar politinių tikslų, todėl, pavyzdžiui, karo metu tokie objektai turi būti neutralūs ir neliečiami. Ši sutartis tapo 1954 m. UNESCO Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto metu konvencijos (Hagos konvencijos) pagrindu.
Lietuvoje plačiai minint Kultūros dieną vyksta tarptautinės konferencijos, forumai, savivaldybių kultūros darbuotojų apdovanojimai, koncertai, parodos, akcijos, kiti renginiai. Šalyje šią dieną iškeliamos Taikos vėliavos, simbolizuojančios Taikos per Kultūrą idėją, išreiškiančios pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus ir LNB informacija

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 97
TAUTODAILĖS DARBAI ŠIAULIŲ RAJONE: GRUZDIEČIŲ DARBŲ PARODA GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE
KOLEKCIJOS ŠIAULIŲ RAJONE: NIJOLĖS ŠPEČKAUSKIENĖS DARBAI „PAVASARIO SPALVOS“

Nėra komentarų