– Tačiau vieno dalyko, – pasakė Tomas, – norėčiau tik vieną kartą. Ledų ant pagaliuko tokių didelių, kad juos galėtum valgyt ir valgyt, ir jiems nebūtų galo, ir būtum amžinai laimingas. <…> – Tik vieną tokį dalyką, ir man nieko daugiau nereiks, tęsė Tomas. – Atostogas be paskutinės dienos. <…> Duok man tik vieną vienintelį dalyką be pabaigos, ir aš ant vienos kojos šoksiu. Šia Ray Bradbury knygos „Sudie, vasara“ citata rugpjūčio 30 dieną Gilaičių bibliotekos personažas pelytė Zita pradėjo sporto šventę Gilaičiuose. Pelytė visiems vaikams palinkėjo saulėtos rugsėjo pirmosios, gerų naujų mokslo metų  ir paskatinti nepamiršti bendravimo su knygutėmis. Šventės metu buvo pagerbti  skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ laureatai: Gerda Bernotaitė, Viltė Jocaitė, Vilija Ribakovaitė, Goda Ribakovaitė, Arnas Užemeckas. Šiems vaikams pelytė Zita įteikė spalvingas kuprines su pagalvėlėmis. Pelytės Zitos pagalbininkė Vasaros mergaitė, sporto šventės dalyviams  išdalino knygų skirtukus, kuriuos pagamino jaunieji bibliotekos  draugai.

Jaunimas aktyviai dalyvavo tinklinio, krepšinio, kvadrato, virvės traukimo, bato mėtymo, 100 metrų bėgimo, linksmose estafetėse „temk, siek, ir laimėk“, „vandens nešimas į pirtį“ ir kitose rungtyse. Aktyviausias sporto šventės dalyvis Lukas Rudžinskas  – apdovanotas  Gilaičių bibliotekos įsteigtu prizu.
Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė