„Kiekvienu metų laiku reikia labiausiai valgyti tai, kas tada gamtos teikiama.“

/Vydūnas/

2018 m. spalio 7 dieną Šiupylių kaimo bendruomenės kiemelyje šurmuliavo tradicinė rudens mugė  „Valgyk sveikai – gyvenk ilgai“. Prie mugės prisijungė ir Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė. Ji parengė spaudinių parodą „Valgyk sveikai – gyvenk ilgai“.
Bibliotekininkė susirinkusiems priminė, kad Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2018 metus Vydūno metais ir trumpai apžvelgė filosofo, rašytojo, publicisto ir kultūros veikėjo Vydūno gyvenimo ir veiklos kelią.
Pasak filosofo Vydūno, – svarbiausias dalykas sveikti yra sąmonėjimas, kuris tarsi prožektoriaus šviesa tamsoje gali parodyti kelią į išeitį. Svarbiausias sveikatos požymis yra judesys. Jis akcentavo, kad žmogaus kūnas gyvena gamtos dėsniais. Žmogus turi vengti visko, kas gali kūną naikinti. Senatvėje kūnas neįstengia gintis nuo senėjimo veiksnių, jame nebėra to, kas jį stiprina, kas leido augti ir sveikam būti. Mūsų kūnui reikia poilsio tikru laiku, gryno oro ir pakankamai judėti, tinkamo maisto. Jei žmogus tampa vangus, pradeda tingėti, kūnui artėja senatvė. Augmenija suteikia gyvenimui pagrindą, gyviams ir žmonėms teikia maistą. Ir jis tinkamiausias tam laikui, kurį augmenija atneša. Pavasarį reikia atsižvelgti į sprogstančią žalumą. Tada tinka visokie lapai, pumpurai ir t.t. Vasarą prieina visokios uogos ir ankstyvieji vaisiai bei daržovės. Rudenį augmenija teikia žmogui visa, ko reikia. Tada lengva pasirinkti, kas tinkama. Tik nereikėtų tų dovanų darkyti ugnimi. Daržovės, vaisiai skaniausi, kokius juos duoda gamta.
Parodos metu buvo demonstruojamos knygos, kuriose pagrindinis dėmesys buvo kreipiamas į vitaminus, esančius žmonių vartojamuose vaisiuose bei daržovėse, kokių maisto produktų reikia valgyti, kad jų organizmas gautų reikiamą vitaminų normą, kokius patiekalus reikia valgyti, kad pagerintų virškinimą. Dalyviai panoro užsirašyti sveikų produktų receptus ir juos pradėti gaminti namuose. Kalbėta apie įvairias vaistažoles, prieskoninius  augalus,  arbatas, kurių galėjo įsigyti čia pat mugėje pas vietinę žolininkę.
Mugės metu svečiai buvo palepinti kvapnia daržovių sriuba ir pasidalinta skaniu jos receptu.
Kviečiame į spaudinių parodą Šiupylių bibliotekoje „Valgyk sveikai – gyvenk ilgai“, kuri veiks  iki spalio 19 d.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė