Įgyvendinant projektą „Kairiai – sveikos gyvensenos centras” 2017 metų spalio – lapkričio mėnesiais Kairių bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Smėlio spalvų terapija‘‘.
Biblioteka įsigijo smėlio ir spalvų terapijos staliuką, kuris  pripažintas kaip puiki psichoterapinė priemonė, tai unikali galimybė piešti ir tiems, kurie mano, jog nemoka piešti, nes piešiniai ant smėlio visada yra gražūs. Šių užsiėmimų metu žmones gali  ne tik atsipalaiduoti nuo nervinės įtampos, bet ir kūrybiškai lavinti savo pojūčius. Piešimas smėlyje suteikia galimybę vėl patirti laisvos ir nerūpestingos vaikystės teigiamus jausmus, su savarankiškumu pasirenkant ir įgyvendinant idėjas kuriant.
Organizuotuose edukaciniuose užsiėmimuose mokėme gyventojus praktiškai ir kūrybiškai piešiant išbandyti smėlio ir spalvų terapijos poveikį sveikatai.
Žaidimas su smėliu padeda išreikšti jausmus ir emocijas, skatina bendravimą su kitais,  eksperimentuoti, tyrinėti, skatina didesnį pasitikėjimą savo veiksmais. Piešimas smėlyje padeda atsitraukti nuo dabartinių įspūdžių, atpalaiduoja ir skatina geriau pažinti save, lavina vaizduotę.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė