ŠLEPIKAS, ALVYDAS – POETAS, REŽISIERIUS, AKTORIUS

*1966 m. sausio 27 d.  Videniškiuose (Molėtų r.). 1988–1994 m. mokėsi Lietuvos muzikos akademijoje, kur baigė aktoriaus ir režisieriaus specialybes. Po studijų dirbo Vilniaus Mažajame teatre, Lietuso nacionaliniame dramos teatre, savaitraštyje „Literatūra ir menas“.
1998 metais A. Šlepikui buvo skirta Zigmo Gėlės premija už eilėraščių rinkinį „Taika tavo kraujui“. Kūryba spausdinta „Poezijos pavasario“, „Druskininkų rudens“ ir kt. almanachuose. Jo žodžiais sukurta nemažai dainų. 1996 m. – literatūrinė „Varpų“ premija (už eilėraščius), 2012 m. – Jurgio Kunčino vardo premija, 2013 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos premija už geriausią metų knygą („Mano vardas – Marytė“, 2012).

A. ŠLEPIKO KŪRYBA

Taika tavo kraujui: eilėraėščiai. – Vilnius: Scena, 1997.
Tylos artėjantis: eilėraščiai. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2003.
Lietaus dievas (Der Regengott): [novelės]. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2005.
■ Mano vardas – Marytė [romanas]. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012.

APIE A. ŠLEPIKĄ

Dvidešimtuoju Lietuvos rašytojų sąjungos laureatu per Tris Karalius vainikuotas Alvydas Šlepikas už romaną „Mano vardas-Marytė“ / Eugenijaus Ališankos nuotr. – Portr. // Santara, Nr. 88/ 89 (2012), p. (2 virš. p.).
Juškevičius, Saulius. Pagerbtas Jono Marcinkevičiaus premijos laureatas. – Iliustr.: [J. Marcinkevičiaus premija įteikta poetui, rašytojui, aktoriui Alvydui Šlepikui Radviliškio rajono viešojoje bibliotekoje] // Šiaulių kraštas. – 2012, gruod. 20, priedas „Krašto žinios“, p. 2.